Tags: "interviste"

13 Maj
0

Mitingu i Ramës në Athinë, Basha në “Drejt”: Duhet hetuar se me shpenzimet e kujt shkoi administrata në Greqi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një intervistë në emisionin Drejt në televizionin Ora Neës. Ndër të tjera kreu i PD, është përgjigjur për mitingun e kryeministrit në Athinë, ndërsa tha se duhet hetuar se me shpenzimet e ...

Read More
30 Pri
0

“Peshku qelbet nga koka”, Basha në Frontline: Inkurajoj drejtësinë të gjej përgjegjësit e lartë të korrupsionit, Erion Veliaj dhe Edi Rama

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte në një intervistë në emisionin “Frontline” në televizionin Report Tv, ku ndër të tjera tha:   -Nuk ka shanse që drejtues kaq të lartë të bashkisë të kapen në një skemë të ...

Read More
25 Pri
0

“Politika e thashethemeve nuk është modeli im”, Basha në Ora News: Pazari i fundit me amnistinë, liroi 80 të dënuar nga GJKKO

  Në një intervistë për Ora News me gazetarin Isa Myzyraj, kreu i PD, Lulzim Basha, u shpreh: Pazaret e tregojnë efektin e tyre. Sot ke sipas raportimeve në media, 80 persona të dënuar për korrupsion nga GJKKO, të cilët ...

Read More
17 Pri
0

Basha: Mbi 300 miliardë euro të aseteve sovrane të Rusisë të vendosën në dispozicion të rindërtimit të Ukrainës.

  Intervista e kreut të PD, Lulzim Basha, për kanalin zyrtar të Këshillit të Europës, Pace Tv:   PACE Mediabox: Jemi këtu me Lulzim Bashën, për të folur për raportin tuaj në mbështetje të rindërtimit të Ukrainës. Na na tregoni ...

Read More
09 Pri
0

Basha në Report Tv: Edi Rama, Erion Veliaj, ministrat dhe drejtorët e tyre janë në panik nga SPAK-ut

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në do të jetë në një intervistë me gazetarin Arbër Hitaj, në Report Tv.   Më poshtë disa nga përgjigjet e zotit Basha:   Edi Rama, Erion Veliaj, ministrat dhe drejtorët e tyre ...

Read More
01 Pri
0

Bashkëbisedimi i hapur i kryetarit të PD, Lulzim Basha, me Ermal Peçin dhe Marsid Gupin

  PJESË NGA BASHKËBISEDIMI I HAPUR I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME ERMAL PEÇIN DHE MARSID GUPIN   -Kur ishte procesi i anëtarësimit në NATO, dita s’ka qenë shumë në ministri seç ka qenë në ajër në takime në ...

Read More
01 Tet
0

Deklaratat e Ramës për KFOR/Basha: E rrezikshme dhe e dënueshme, PD do të depozitojë nesër kërkesë për interperlancë me Ranën për këtë deklaratë

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  gjatë një interviste në Euronews Albania, ka lajmëruar se PD do të kërkojë interpelancë me kryeministrin Rama që të sqarojë deklaratën e tij për largimin e policisë së Kosovës nga veriu. Basha: Serbia është delja ...

Read More