Tags: "Fushë Krujë"

25 Mar
0

Riorganizimi i PD, Basha: Partia Demokratike ringrihet e sigurt për t’u shndërruar shumë shpejt në alternativën e vetme të ndryshimit

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Është kënaqësi e jashtëzakonshme kur sheh PD-në në të gjithë Shqipërinë që përfundon procesin e riorganizimit pas dy viteve të vështira, të cilat me padrejtësi totale ndaj sakrificave të njerëzve, derdhën ...

Read More
04 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Sot dorëzova në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për informacion mbi situatën urgjente në lidhje me kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali Fushë Krujë. Si deputete përfaqësuese e ...

Read More
08 Shk
0

Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë

  Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, kanë zhvilluar një takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë. Në postimin e saj në facebook, Jupi ka ndarë momente nga takimi dhe shprehet se detyra e PD është jo ...

Read More
08 Shk
0

Shkolla prej dy vitesh e shembur, banorët e Niklës në protestë: Nëse nuk marrim zgjidhje do bllokojmë rrugët

  Banorët e Niklës paralajmëruan se do të përshkallëzojnë protestën e tyre për shkollën Ramazan Karaj, në Nikël të Krujës, e cila prej dy vitesh e shembur nuk ka asnjë shenjë se do të rindërtohet . Protesta e iniciuar dhe ...

Read More
24 Jan
0

Denoncimi në ditën e arsimit nga deputetja e PD, Andia Ulliri: Shkolla e Niklës e shembur prej 2 vitesh dhe nuk rindërtohet

  DENONCIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ANDIA ULLURI   Sot në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit jam aty ku duhet të ishte vendndodhja e shkollës “ Ramazan Karaj” , Nikël/ Fushë-Krujë e cila prej dy vitesh është shembur ...

Read More
30 Tet
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha vizitë më fermën e Agim Ajazit në Bubq, Fushë-Krujë

  Kënaqësi të takoja Agim Ajazin në fermën e tij në Grykën e Gurrës, Bubq – e të bisedoja me të mbi shqetësimet që ai dhe blegtorët e tjerë anembanë kanë në këto kohë të vështira për bujqësinë. Me keqardhje ...

Read More
30 Tet
0

Kreu i PD, takim me fermerët e Bubqit në Fushë Krujë: Korrupsioni qeveritar ka vënë dorë edhe mbi fondet e BE-së për bujqësinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur ditën e sotme edhe në fshatin Murqine të Fushë Krujës ku takoi fermerët e kësaj zone. Basha shprehet se korrupsioni qeveritar ka vënë dorë edhe mbi fondet e BE-së për bujqësinë, duke ...

Read More
30 Tet
0

Takimet me qytetarë dhe biznese në Fushë Krujë, Basha: Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre

Në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të cilët renditen problemet dhe nevojat që kanë. “Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre, për një qeveri që ua ...

Read More
30 Tet
0

Kreu PD, Lulzim Basha ndalet sot në Fushë Krujë, takime me qytetarë me biznese

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  në vijim të turit të tij, sot ka zgjedhur degën e Fushë Krujës për të takuar qytetarët e për të biseduar me ta për problemet dhe zgjidhjet që duhen për këto probleme. Ditën e ...

Read More
21 Kor
0

Basha: Pasi kanabizuan Shqipërinë tani e legalizojnë. SPAK të ndalë përdorimin për grupet kriminale

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha është shprehur se ligji për legalizimin e kanabisit tregon qartë që prioritet i qeverisë është kanabizimi i vendit. Nga takimi që pati me demokratë të Fushë Krujës, Basha tha gjithashtu se qeveria shqiptare ...

Read More
12