Tags: "fshati"

16 Maj
0

Anëtari i Kryesisë së PD, Vlorë, denoncon mungesën e infrastrukturës në fshatin Bishan

Anëtar i Kryesisë së Partisë Demikratike Dega Vlorë dhe Kryetari i njësisë Shushicë, Adriatik Isufaj, ka denoncuar gjendjen e mjerueshme të fshatit Bishan. Në një postim në Facebook, Isufaj shprehet se mungesa e investimeve, apo largimi i banorëve janë disa ...

Read More
10 Maj
0

Gazment Koduzi dhe kreu i PD, Divjakë, denoncojnë mungesën e mjekëve në qendrën shëndetësore të fshatit Çermë Sektor: 6 mijë banorë nuk ka kush t’i vizitojë

Anëtari i Kryesisë së PD, Gazment Koduzi dhe kryetari i degës së PD, Divjakë, Julian Gjini, kanë denoncuar mungesën e mjekëve në qendrën shëndetësore në fshatin Çermë Sektor, në bashkinë Divjakë. Në postimin e tij në Facebook, Koduzi shprehet se ...

Read More
03 Maj
0

Gjunkshi denoncon rastin e fshatit Ostren më Bulqizë: Fëmijët pa transport rrezikojnë të mbeten pa shkollë. Qeveria e ka mendjen tek korrupsioni

Anëtari i kryesisë së PD, Xhemal Gjunkshi, në një videos të postuar në rrjetet sociale la ngritur një problematikë shqetësuese siç është transporti i nxënësve të zonave të largëta me shkollën. Ai solli rasti e nxënësve në fshatin Ostren të ...

Read More
30 Pri
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Familja Cakoni në Fshatin-Fshat të Klosit, viktima e rradhës e abuzimeve me Rrugën e Arbrit

  REAGIMI I NËNKRYETARIT TË PD, KRESHNIK ÇOLLAKU   Abuzim kriminal ne Rrugen e Arberit. Familja Cakoni ne Fshatin-Fshat te Klosit,viktima e rradhes e abuzimeve te ndertimit te Rruges se Arbrit. Nje banese e kthyer e paperdorshme,e bllokuar ne te ...

Read More
27 Tet
0

Kreu i PD, në familjen e fermerit në Ibë të Tiranës: Situata është e vështirë, qeveria e ka harruar fshatin e bujqësinë, mbështetje nuk ka

Kryetari i PD, gjatë paradites së sotme u ndal në familjen e fermerit Emin Kukli në fshatin Ibë, vetëm pak kilometra larg Tiranës, ku u njoh me shqetësimet e fermerëve të kësaj zone. Ata i thanë kryetarit të PD se ...

Read More
29 Sht
0

Basha mbyll turin e takimeve në Lezhë me banorët e fshatit Tresh

Me një takim me banorë të fshatit Tresh në Zejmen mbylli ditën e takimeve në Lezhë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Zoti Basha degjoi problemet me të cilat përballen këta banorë Shqetësimet e tyre lidhen me mungesën e mbështetjes ...

Read More