Tags: "Edi Rama"

21 Mar
0

Komisionet hetimore/ Alibeaj: Lënia jashtë i hetimit të dializës dhe laboratorëve, është pazar i atyre që para 6 muajsh e nisën kërkesën për 4 koncensione, e sot bëhen gati të votojnë vetëm për 2

  Reagimi i plotë i sekretarit të përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj:   Meqë dita e marrëveshjes “së madhe” filloi paradite me sakrifikimin e reformës zgjedhore, ja edhe efekti tjetër që po gatuhet (ende pa mbaruar dita). Ngushtimi i objektit ...

Read More
13 Mar
0

Alibeaj i përgjigjet Ramës: Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që kryeministri po bën pazar me Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE  DHE BASHKËKRYETARI I KOMISIONIT TË POSAÇËM TË REFORMËS ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ     Vetëm një idiot i lindur bën sikur nuk e kupton që Rama po bën pazar pë Reformën Zgjedhore. ...

Read More
12 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Ashtu siç e kishim paralajmëruar, marrëveshje e sotme së pari ka qëllim të godasë Reformën Zedhore, sepse as Edi Rama as Sali Berisha nuk duan listat e hapura, barazinë e votës, Shqipërinë një zonë zgjedhore, votën e diasporës dhe heqjen e herësit zgjedhor

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARIT TË KOMISIONIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ       Përshëndetje!   Tashmë që ra sipari i negociatave të fshehta dhe që publiku u njoh, mund të thuhet me gojën ...

Read More
09 Mar
0

Ironia e Kullurit me kryebashkiakët e Rithemelimit: Gazi para, kryebashkiaket mbrapa! Kush po bën pazar me Ramën?

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Mosbindja civile arriti sot sukesin me te madh! Rresht per nje te Rama ne Shkoder! Natyrisht ne “emer te interesit te qytetareve” te bashkive Foltoriste! Gazi para, ...

Read More
08 Mar
0

Reagimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Bashkëpunimi Rama-Berisha nuk është më lajm

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Bashkepunimi Rama -Berisha nuk është më lajm. Nisi me bashkepunimin me zgjedhjet e 6 marsit, vazhdoj me kullat po vijon me përpjekjen për të penguar reformën zgjedhore ...

Read More
21 Shk
0

PD, Kulluri: McGonigal bashkon sërish Ramën dhe Berishën kundër Bashës

  Postimi i Sekretarit për marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri:   Edi Rama dhe Sali Berisha dolën sot në të njëjtën orë për të sulmuar Lulzim Bashën. Të koordinuar jo vetëm për lejet e ndërtimit të kullave dhe ...

Read More
21 Shk
0

Basha: Qeveria e Edi Ramës ka propozuar të amnistojë zyrtarët e korruptuar, të dënuar apo nën hetim nga SPAK dhe të dënuar nga GJKKO

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA   Ditën e djeshme janë përvijuar hijet e një skandali të përmasave kombëtare dhe për investimin e partnerëve edhe ndërkombëtare. Qeveria e Edi Ramës ka propozuar të amnistojë zyrtarët ...

Read More
14 Shk
0

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD, Arbi Agalliu: PD i kërkon Edi Ramës praninë e tij në seancë për të dhënë llogari për aferën e shekullit, 430 milion euro për inceneratorët

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR, ARBI AGALLIU     Të nderuar qytetarë!   Partia Demokratike ka tashmë më tepër se dy javë që ka kërkuar interpelancë urgjente me Kryeministrin e vendit për aferën e ...

Read More
30 Jan
0

Reagim i sekretarit për marrëdhëniet me Publikun në PD Edvin Kulluri, lidhur me postimin e sotëm nga Zyra e Shtypit të Foltores

  REAGIM I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Sali Berisha nuk i pushoi sulmet as sot permes zyres se shtypit. Sa me shume kohe kalon ne “ballkonin e vetmise se madhe”, aq me shume do ...

Read More
27 Jan
0

“Dy vjet me rradhë Berisha bëri të njëjtat akuza si Rama”, Kulluri: Ai që i dha pushtet Edi Ramës ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Ai qe i dha pushtet Edi Rames ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008, qe edhe sot duke tentuar te bllokoje e kontrolloje Komisionin e Reformes Zgjedhore ...

Read More
1236912