Tags: "denoncimi"

28 Maj
0

Denoncimi i anëtares të Kryesisë së PD, Marinela Ziu dhe ing. Azmer Duleviç: Ndërtimet pa kriter në Tiranë u rritën me 12,8% gjatë vitit të shkuar. Mungesa e kushteve merr jetë punëtorësh!

Drejtuesja e Departamentit Anti-Korrupsion në PD, Marinela Ziu dhe Inxhinieri, Azmer Duleviç, në një deklaratë për mediat kanë denoncuar ndërtimet pa asnjë kriter në kryeqytet dhe mungesën e kushteve për punëtorët. Ziu shprehet se Bashkia Tiranë vazhdon të firmosë kulla ...

Read More
22 Maj
0

Denoncimi i kreut të PD, Delvinë: Në spitalin i qytetit mungojnë laboratorët, radriografia dhe medikamentet!

Kryetari i degës së PD, Delvinë, Hari Imeri, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar se në spitalin e këtij qyteti mungojnë pajisjet e nevojshme për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve si mungesa e laboratorëve, radiografisë dhe medikamenteve. ...

Read More
12 Maj
0

Denoncimi i kryetarit të PD, Roskovec: Kanali vaditës i tokave bujqësore në fshatin Vidhisht përdoret për ujërat e zeza! Bashkia nuk merr asnjë masë

Kryetari i Degës së PD, Roskovec, Syrja Misiraj, ka denoncuar rastin e kanalit që lidh tokat bujqësore të fshatit Vidhishtë me rezervuarin e Kurjanit, i cili përzihet me ujërat e zeza duke u kthyer kështu në një rrezik për prodhimet ...

Read More
04 Maj
0

Denoncimi i kryetares së PD, Mallakastër, Suzana Malaj: Qendra Shëndetësore në Poçem, është në kushte të tmerrshme

Kryetarja e degës së PD, Mallakastër, Suzana Malaj, në një postim në facebook, ka denoncuar qendrën shëndetësore në fshatin Poçem të Mallakastrës, e cila ndodhet në gjendje tmerrshme. Malaj shprehet se në kushtet e harresës së bashkisë, është improvizuar një ...

Read More
26 Pri
0

Denoncimi i kryetarit të PD, Krujë, Sabah Sheta: OSHEE i heq energjinë Bushneshit, zhyt në terr fshatin. Zero investime në 34 vite në rrjet dhe dëme në elektro-shtëpiake

  Reagimi i kryetarit të degës së PD, Krujë, Sabah Sheta:   Rikthehen dënimet si në kohën e komunizmit në Krujë. Prej ditësh fshati Bushnesh i Njësisë Administrative Thumanë i Bashkisë Krujë është në terr si pasojë e heqjes së ...

Read More
19 Shk
0

Abuzimi me fondet publike, drejtuesja e departamentit anti-korrupsion në PD, Marinela Ziu: Rruga Korçë-Ersekë, veç vjedhjes, skandali rrezikon edhe jetën e qytetarëve

    DEKLARATA E ANËTARES SË KRYESISË SË PD DHE DREJTUESJA E DEPARTAMENTIT ANTI-KORRUPSION, MARINELA ZIU     Rrugët e florinjta prej vitesh janë kthyer një një prej vatrave më të mëdha të korrupsionit të kësaj qeverie. Rasti më i ...

Read More
20 Jan
0

Denoncimi nga Basha një ditë më parë: PS plan për të kontrolluar dhe goditur SPAK-un e Reformën në Drejtësi përmes një komisioni të ashtuquajtur të të drejtave të njeriut që shkelen nga institucionet e drejtësisë

  Deklarata e kryetarit të PD, dje gjatë konferencës për median: “Tani që Reforma në Drejtësi po fillon të jap rezultat, tani që SPAK-u po fillon të godas pandëshkueshmërinë historike të korrupsionit të kësaj qeverie, qeveria ka nxjerr nga syrtarët ...

Read More
21 Tet
0

VIDEO/ Deputeti i PD, Arbi Agalliu denoncon djegien e mbetjeve në Vlorë: Asnjë zjarrfikëse në vendngjarje. Tymi kancerogjen po helmon banorët

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denoncuar ditën e sotme se mbetjeve në qytetin e Vlorës u është vënë zjarri, ndërsa asnjë zjarrfikëse nuk ndodhet në vendngjarje. Agalliu shprehet se tymi kancerogjen ka pushtuar jo vetëm banorët e zonës ...

Read More
18 Tet
0

Denoncimi i PD: ARRSH nuk po përdor me efikasitet fondet publike. Sipas KLSH, janë 477 milionë lekë dëm nga keqmenaxhimi dhe proceset gjyqësore  

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, dhe inxhinieri, Azmer Duleviç, kanë denoncuar qeverinë dhe institucionet publike se korrupsioni në tenderat publik është shumë i lart. Karabina shprehet se ARRSH në tenderat e saj me vlerë të lartë, ka problem me ...

Read More
14 Tet
0

Denoncimi i PD: Drejtoritë Rajonale të OSSH Elbasan dhe Burrel, shpenzuan 822.6 milionë lekë për roje dhe sisteme sigurie alarmi

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinierim Azmer Duleviç, kanë denonocuar vjedhjen e radhës të institucioneve publike në vend. Karabanina shprehet se aferat e qeverisëm si inceneratorët, Check up dhe sterilizimi u kanë kushtuar qytetarëve miliona euro, ndërkohë që ...

Read More
12