Tags: "delegacioni"

26 Mar
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku, pret në seli delegacionin nga parlamenti Anglez

  Sot në selinë e Partisë Demokratike nënkryetari i Partisë, Z. Kreshnik Ҫollaku priti delegacionin nga Mbretëria e Bashkuar, ku pjesëmarrës ishin deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Anglez, Znj. Wendy Morton, Z. John Grogan dhe Z. Stephen Gethins. Qëllimi i ...

Read More
16 Jan
0

Alibeaj zbardh takimin me ambasadoren dhe delegacionin e OSBE: I sigurova se për PD, Reforma Zgjedhore përbën prioritetin kryesor i cili duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe transparent për shqiptarët

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, PAS TAKIMIT ME AMBASADOREN DHE DELEGACIONIN E OSBE   Sot pata kënaqësinë të mirëprisja në një takim Ambasadoren në Detyrë të Prezencës së OSBE/ODIHR në Shqipëri Znj. Clarisse Pasztory sëbashku ...

Read More
11 Tet
0

Basha me degacionin e Kosoves në KiE: Bashkëveprim të aksionit në mbështetje të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë qëndrimit të tij në Këshillin e Europës, ka zhvilluar një takim vëllazëror me delegacionin e Kosovës në këtë organizëm me të cilët ka ndarë vizionin e PD për mënyrën se si Shqipëria duhet ...

Read More
21 Sht
0

Kreu i PD pret delegacionin nga Ukraina: Po përballen me guxim heroik kundër agresorit rus

Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, njëherësh reporter i Këshillit të Europës për konfiskimin e aseteve ruse dhe përdorimin e tyre për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga agresioni i Rusisë kundër Ukrainës, u takua me një delegacion nga Ukraina ...

Read More
10 Kor
0

Bardhi zbardh shkresën: Delegacioni i BE ka shprehur shqetësim për dy iniciativat e PS për lustracionin. Të kërkojmë opinionin e Komisionit të Venecias

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka zbardhur kërkesën e delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, mbi projektligjin e Partisë Socialiste për Lustracionin. Bardhi shprehet se nismat duhet të jenë plotësisht në përputhje me parimet dhe kriteret ...

Read More