Tags: "deklarate"

27 Jul
0

“Shpërndahen mesazhe me call center”/ Denoncimi i Indrit Sefës: Mundohen të bëjnë pis procesin zgjedhor në PD

Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në një deklaratë për mediat shprehet se përmes call center janë shpërndarë në qytete të ndryshme disa mesazhe që nuk kanë asnjë lidhje me PD, por që u dërgohen anëtarëve të PD në ...

Me Shume
24 Jul
0

Indrit Sefa: Çdo përpjekje për t’u bërë paterica e Sali Berishës, është oksigjen për Edi Ramën

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa, ka reaguar pasi kryesia e PD vendosir që vula e partisë të përdoret prej tij, duke ja hequr këtë të drejtë Gazment Bardhit. Në një deklaratë për mediat, Sefa është shprehur ...

Me Shume
11 Jul
0

Tabaku: Dosja e SPAK për Arben Ahmetajn, faktoi çdo akuzë të ngritur nga Komisioni Hetimor Parlamentar për aferën 430 milion euro të inceneratorëve

DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU: Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për të trajtuar përmes Këshillit të Mandateve, mandatin e deputetit dhe ish Zv Kryeministrit, ish ministrit të Ekonomisë, ish Ministrit të Financave,  Arben Ahmetaj. Ashtu ...

Me Shume
14 Oct
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD Basha në Kuvend

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË KUVEND   Të nderuar qytetarë, u bë një javë e disa ditë që tellalli i të keqes i njohu shqiptarët me një krizë që do të ...

Me Shume
11 Oct
0

Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar: Nuk kemi një krizë energjitike, por kemi krizë korrupsioni. Njerëzit po marrin me listë nëpër dyqane.

DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, PAS MBLEDHJES SË GRUPIT PARLAMENTAR Të enjten do të zhvillohet seanca plenare e javës, jo vetëm rendi i ditës por dhe gjendja që ka pllakosur në vend, janë tregues i qartë se ...

Me Shume
17 Apr
0

Taksat e Bashkisë Tiranë janë dyfishuar gjatë viteve 2015-2019, biznesi më i prekuri.

  Taksat e Bashkisë Tiranë janë dyfishuar gjatë viteve 2015-2019, biznesi më i prekuri. Rritja e taksave nga Bashkia e Veliajt dhe nga qeveria e Ramës është arsyeja se pse sot në Tiranë janë mbyllur mbi 25 mijë biznese, duke ...

Me Shume
16 Apr
0

Edi Rama po i vendos një tjetër damkë Shqipërisë, atë të burgosjes politike të opozitës.

Edi Rama po i vendos një tjetër damkë Shqipërisë, atë të burgosjes politike të opozitës. Ata janë të burgosur politikë, për shkak  se janë mbështetës të PD, janë kundërshtarë politikë të Edi Ramës Prokuroria, edhe sot, shërbeu  si vegël politike e Edi ...

Me Shume
12