Tags: "deklarate"

20 Mar
0

Tryeza e dialogut del me deklaratë të përbashkët: Reformë zgjedhore në dobi të shqiptarëve

  DEKLARATË HARKU OPOZITAR EURO-ATLANTIK Me kërkesë të Partisë Demokratike të Shqipërisë, ditën e sotme u zhvillua tryeza e dialogut me pjesëmarrjen e partive politike dhe aktorëve të rëndësishëm opozitarë. Gjatë këtij takimi pjesëmarrësit diskutuan hapur dhe me përgjegjshmëri qytetare, ...

Read More
26 Jan
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  DEKLARATA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Katër çështje kam për të parashtruar, që kanë të bëjnë me katër zhvillime aktuale dhe prej disa javësh. Duke filluar me aktualet, ndonëse është një çështje që ...

Read More
16 Jan
0

Kreu i PD, Lulzim Basha falënderon ndërkombëtarët: Komisioni për Reformën Zgjedhore pritet të nisë punën së shpejti!

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë përsëris mirënjohjen time për mbështetjen që partnerët strategjikë të Shqipërisë, SHBA, BE dhe MB si edhe OSBE-ODIHR i japin procesit të reformës zgjedhore në ...

Read More
24 Dhj
0

Këshilltarët e PD, kërkesë Prefektit të Tiranës: Anullo vendimet e marra në mbledhjen e Këshilli Bashkiak të Tiranës

  DEKLARATË E KËSHILLTARËVE TË PARTISË DEMOKRATIKE NË BASHKINË E TIRANËS   Grupi i këshilltareve bashkiake te Partia Demokratike e Shqipërisë, i ka drejtuar nje kerkese Prefekti i Qarkut Tiranë, per te anulluar vendimet e marra ne Mbledhjen e Këshilli ...

Read More
16 Gus
0

Djali i saj vrau inxhinierin në Vlorë/ PD sërish thirrje ILD: Anëtarja e KLD të japë dorëheqjen dhe të hetohet

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Partia Demokratike para disa ditësh i ka bërë kërkesë publike znj. Nurihan Meta, si anëtare e Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe detyrës së lartë që mbulon në këtë institucion të japë dorëheqjen ...

Read More
29 Kor
0

Zgjedhjet në PD, Indrit Sefa: Pjesëmarrja është brenda pritshmërive

Përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, është shprehur se pjesëmarrja në zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së, që mbahen ditën e sotme, është brenda pritshmërive. Përmes nje deklarate për mediat, Sefa tha se duke pasur parasysh periudhën kur ...

Read More
28 Kor
0

Deklarata e zëdhënëses së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, deputetes Oriola Pampuri

Si Zëdhënëse e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, dua të theksoj se; Deklarata në emër të grupit parlamentar, pa dijeninë anëtarëve të grupit nuk gëzojnë vërtetësi. Nxitimin për të ndërmarrë hapa antistatutorë nuk ndihmon askënd, dhe nuk e legjitimon asnjë ...

Read More
28 Kor
0

Indrit Sefa: “Shërbëtorëve” të Berishës i urojmë suksese në gjykatë

Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në një deklaratë për mediat është shprehur se atyre që braktisin forumet e PD dhe i shërbejnë interesave personale të Sali Berishes, i urojmë suksese në iniciativën për të dorëzuar në gjykatë vullnetin ...

Read More
28 Kor
0

Deklarata e Komisionit Zgjedhor të Partisë Demokratike, Gazment Koduzi

Të nderuar anëtarë të Partisë Demokratike! Nesër, në datën 29 Korrik 2023, pas një muaji takime me demokratët të kandidatëve, do të kryhet votimi për Kryetarin e Partisë Demokratike. • Qendrat e votimit hapen në orën 08:00 dhe mbyllen në ...

Read More
27 Kor
0

Deklarata e Sekretarit Ligjor të Partisë Demokratike, Indrit Sefa

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, ka reaguar pas vendimeve të marra nga Këshilli Kombëtar i thirrur nga Gazment Bardhi. Në një deklaratë për mediat, ai i konsideroi deklaratat e Bardhit qesharake, ndërsa me ironi e uroi atë ...

Read More
12