Tags: "Deklarata"

04 Oct
0

Zëdhënësja e PD reagon për deklaratën e Ramës në Financial Time: Të jap sqarime! Fatkeqësisht aleanca e kullave e gjeti gjuhën sot për ta çliruar atë nga detyrimi për të dhënë llogari

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, shprehet se Edi Rama duhet me urgjencë të japë sqarime për deklarimet që ka bërë në intervistën për Financial Time, ku shprehet se “Kosova është një pikë e nxehtë. Me kalimin e viteve është ...

Me Shume
02 Oct
0

Deklaratat për Veriun e Kosovës/ PD kërkon interpelancë me Kryeministrin: Rama të japë shpjegime për qëndrimet e tij

Partia Demokratike kërkon zyrtarisht interpelancë me kryeministrin Edi Rama, në lidhje me deklaratat për largimin e Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës dhe .”.marrjen e Veriut të Kosovës nën kontroll nga KFOR”. Në shkresën drejtuar Kuvendit, deputeti Kreshnik Çollaku ...

Me Shume
08 Sep
0

Deklarata e Partisë Demokratike Dega Kukës

Partia Demokratike dega Kukës ka deklaruar se nuk do të dalë me një kandidat për zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit. Në një deklaratë, PD dega Kukës thekson se duke ndjekur zhvillimet e fundit brenda demokratëve thotë se ‘nuk do ...

Me Shume
29 Jul
0

Deklarata e Edi Ramës, reagon kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratës së Ramës në përfundim të mbledhjes së qeverisë se po punojnë për rikonceptimin e qeverisjes Ai shkruan se shqiptarët kërkojnë zgjidhje dhe sipas tij ky është largimi ...

Me Shume
28 Jul
0

Deklarata e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike apelon për maturi, për ofrimin e zgjidhjeve dhe jo thellimin e përcarjes; forcimin e partisë dhe jo shndërrimin e saj një parti familjare; respektimin e vendimit të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe jo rrugë ...

Me Shume
27 Jul
0

Deklarata e Kryesisë së Partisë Demokratike

Partia Demokratike e Shqipërisë KRYESIA E PARTISË DEKLARATË Ditën e djeshme me datë 26.07.2023 Komisioni i Apelimit, Integritetit dhe Etikës në Partinë Demokratike mori në shqyrtim kërkesën e Kryesisë së Partisë për vlerësimin e përputhshmërisë së Vendimit numër 59, datë ...

Me Shume