Tags: "amnistia penale"

09 Pri
0

DOKUMENTI/ Përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi zbardh ligjin: Ja zyrtarët e dënuar nga SPAK e GJKKO që përfitojnë nga amnistia: Haraçi i parê i marrveshjes u pagua me sukses nga Revolucioni për Regjimin

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Ky është teksti i konsoliduar i ligjit për amnistinë. Me të verdhë janë nênvizuar paragrafët qê lehtësojnë ose lirojnê tê gjykuarit nga SPAK dhe GJKKO si dhe paragrafët që nuk ...

Read More
06 Pri
0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, zbardh dokumentet: Nuk presim që Ulsi Manja të amnistonte protestuesit dhe të linte pa amnistuar të korruptuarit

  Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në intervistën që pati në televizonin A2 CCN, ka zbardhur dokumente të tjera për amnistinë penale, e cila sipas tij amniston të korruptuarit.   Postimi i Sekretarit Ligjor të PD, Indrit Sefa: ...

Read More
05 Pri
0

Amnistia penale, Karabina: Lindita Nikolla lejoi të marrin pjesë në Kuvend, në kundërshtim me Rregulloren, deputetë të përjashtuar më parë

  DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Që Edi Rama është në pazar me Sali Berishën kjo dihej dhe qartësohet përditë dhe më shumë. Është në pazar, jo sepse e do, por sepse vetëm me Berishën përballë mund ...

Read More
05 Pri
0

“Djalli fshihet në procedurë”, avokati Artan Murrizi tregon dënimet e protestuesve: Asnjë prej tyre nuk përfiton nga amnistia e djeshme

  Avokati Artan Murrizi, në konferencën për mediat u shpreh:   Djalli fshihet në procedurë është për rastin tonë sipas variantit “djalli fshihet në detaje”. Ajo që është miratuar dje është luajtur me paragrafet e neneve për të cilat janë ...

Read More
05 Pri
0

Alibeaj: Marrëveshja e djeshme la në burg protestuesit dhe sulmoi SPAK-un

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në konferencën për mediat u shpreh:   Me marrëveshjen e djeshme mes dy palëve për amnistinë penale uarritën disa qëllime. Së pari ishte qëllimi për të amnistuar drejtorët e korruptuar të ...

Read More
04 Pri
0

Basha: Nëse nuk jeni në pazar votoni amendamentin e PD

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KUVEND Të dashur qytetarë prej tre muajsh, amnistia nga e cila do të përfitojnë një numër jo i vogël qytetarësh të dënuar për vepra që nuk kanë lidhje me korrupsionin ...

Read More
04 Pri
0

Amnistia penale, Enkelejd Alibeaj sqaron amendamentin e PD: Jo amnisti të hetuarve nga SPAK dhe GJKKO dhe Po amnisti për protestuesit

  PRONONCIMI PËR MEDIAT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, DEPUTETI ENKELEJD ALIBEAJ, NË OBORRIN E KUVENDIT   Siç e bëra me dije dje në fakt, amnistia nuk ishte në rendin e ditës. Dhe sigurisht gjërat e gatuara ne errësirë ...

Read More
04 Pri
0

PD çon amendament për Amnistinë Penale

      Partia Demokratike depoziton amendament për Projektligjin për Amnistinë Penale. Në amendamentin e depozituar nga Enkelejd Alibeaj, sanksionohet ndalimi i përfitimit nga kjo amnisti e zyrtarëve të dënuar e të hetuar apo në gjykim për korrupsion. Ndërkohë që ...

Read More
04 Pri
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Kuvend

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KUVEND   Zonja kryetarem transparenca shërbeteh përmes procedurave parlamentare. Shkelja e procedurave parlamentare bëhet për t’i mohuar qytetarëve transparencën. Amnistia nuk ka qenë në rendin e ditës, doni ta fusni ...

Read More
04 Pri
0

Basha nga oborri i Kuvendit: Amnistia penale është një pazar i radhës i aleancës anti-SPAK. Nuk përfitojnë protestuesit por të korruptuarit

  PRONONCIMI PËR MEDIAT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT   Propozimi i partisë socialiste me mbështetjen e pazarxhinjve të partisë socialiste e kthen votën atyre që i thonë vetes opozitë në votë të një ...

Read More
12