Category Archives: Fjalime

15 Kor
0

Në luftë me krimin, korrupsionin e manipuluesit e zgjedhjeve

Të nderuar deputetë, Pas denoncimeve tona të përsëritura dhe ngulmuese për rënien në  pikatë të të ardhurave në dogana dhe tatime, për evazionin dhe kontrabandën rekord sidomos në artikujt e akzisës, si duhani dhe nafta, Ministri i Financave, Cani, pranoi ...

Read More
08 Kor
0

Zgjedhjet e lira, dekriminalizimi dhe lufta ndaj korrupsionit, betejat e opozitës dhe qytetarëve

Të nderuar deputetë, Se çfarë ishin zgjedhjet vendore të 21 qershorit e ka thënë më qartë sa nuk bëhet  raporti paraprak i OSBE/ODHIR: Zgjedhje që minuan  besimin e publikut në integritetin e gjithë sistemit. Konkluzione të tilla zakonisht  jepen në ...

Read More
06 Kor
0

Basha me kryetarët e zgjedhur të bashkive; 24 orë në shërbim të qytetarëve

Të nderuar kryetarë të zgjedhur të bashkive Dua t’ju uroj për zgjedhjen tuaj në këtë detyre fisnike, për besimin që ju dhanë bashkqytetarët tuaj me votat e tyre, për kembenguljen tuaj gjatë gjithë fushates për t’i qendruar me vendosmëri pikpamjes ...

Read More
01 Kor
0

Basha: PD betejë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, reflektim dhe hapje për ringritjen drejt fitores

Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike Të dashur bashkëqytetarë Zgjedhjet vendore të 21 qershorit priteshin të shënonin një përparim dhe një frymëzim të ri  për demokracinë në vendin tonë, sidomos në kushtet kur kemi marrë statusin e  vendit kandidat në ...

Read More
21 Mar
0

Durrësi në këmbë: Jo krimit në pushtet

Të dashur miq Motra e vëllezër, qytetare dhe qytetarë, të dashur durrsakë që keni stolisur sot këtë qendër të madhërishme të civilizimit europian me praninë tuaj masive qytetare për ti thënë Ilir Metës ik, për ti thënë Edi Ramës ik. ...

Read More
03 Mar
0

Basha: Kjo është përplasja e kumbarëve Rama-Meta dhe e bandave të tyre të thirrura nën armë

Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike Të nderuar aleatë Ka lajme të këqia për vendin dhe për këdo që shpresonte se ishte një ëndërr e keqe, ajo që pamë dje. Por është realitet, është një ditë e zezë për demokracinë. ...

Read More
18 Shk
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

-Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Read More
18 Shk
0

Basha: Ora e votës po vjen, shqiptarët do ndahen nga mashtrimi e krimi

Ajo që po kërkon këto ditë me paradat e tij të shplara propagandistike Edi Rama, është vota. E kishte  harruar votën prej tetëmbëdhjetë muajsh por është kujtuar këto ditë, ndërsa po  afrohet fushata e zgjedhjeve vendore. Në fakt ora e ...

Read More
10 Shk
0

Basha: 10 ditë përmbytje nga uji dhe braktisje nga qeveria

Kryeministri nuk kishte plan konkret ditën e parë, nuk ka plan konkret as sot, ditën e 10-të të përmbytjes. Ka demagogji, ka llafollogji, ka akuza ndaj opozitës. Ky është plani dhe oferta e tij. Edhe kur njerëzit nuk kanë ujë ...

Read More
19 Jan
0

Basha: Sesioni i ri parlamentar, beteja më të forta me qeverinë dhe të keqen e lidhur me të‏

Përshëndetje të nderuar deputetë, Sot hapet sesioni i ri parlamentar. Rifillon për Partinë Demokratike, për grupin tonë parlamentar dhe për  gjithë opozitën një betejë e re, akoma më e fortë se betejat që kemi zhvilluar deri tani, jo sepse kështu ...

Read More