Tags: "vota e emigranteve"

26 Mar
0

PD, Kulluri: Lista e hapura dhe vota e emigrantëve çështje e sistemit demokratik. 3-4 vetë po e çmontojnë në një tryezë pazari

  Postimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri: Çeshtja e listave te hapura dhe votes se emigranteve nuk eshte ceshtje e PD por e sistemit demokratik qe tre-kater vete po e cmontojne ne nje tryeze pazari ...

Read More
10 Nën
0

“Lista të hapura, sistemi zgjedhor proporcional kombëtar…”, PD prezanton konkluzionet që do të paraqesë në Komisionin e Reformës Zgjedhore

  Partia Demokratike ka prezantuar sot draftin që do t’i paraqitesë Komisionit të Reformës Zgjedhore, lidhur me tre çështjet kryesore që ky komision do të duhet t’i trajtojë. Nënkyetari i PD, njëherësh edhe bashkëkryetar i Reformës Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj, tha ...

Read More
19 Tet
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Maxhoranca po bllokon reformën zgjedhore. PD e gatshme për të mundësuar votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëkohësisht bashkëkryetari I Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj ka marrë pjesë sot në një aktivitet të organizuar nga BE, SHBA dhe KQZ për votën e emigrantëve. Në deklaratën për mediat, Alibeaj ...

Read More