Tags: "te korruptuarit"

08 Maj
0

VIDEO/ Agalliu: Siç e paralajmëroi PD, amnistia uli dënimin e të korruptuarve dhe përjashtoi protestuesit

Deputeti i PD, Arbi Agalliu, në një postim në Facebook, shkruan se PD e kishte paralajmëruar që në fillim që amnistia ishte pazari që liroi dhe uli dënimin e të korruptuarëve dhe përjashtoi protestuesit kundër korrupsionit.   Reagimi i plotë ...

Read More
22 Shk
0

Amnistia penale, PD, Kthupi: Nëse quhet pazar të falen protestuesit e PD, atëherë Po. Nuk do pranojmë kurrë faljen e të korruptuarve

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Nëse është pazar të kërkosh falje për protestuesit e PD, për ata qytetarë qê u proçeduan penalisht se mbrojtên shtëpitë dhe pronat e tyre, atehere PO. PD i qêndron dhe ...

Read More
21 Shk
0

Basha: Qeveria e Edi Ramës ka propozuar të amnistojë zyrtarët e korruptuar, të dënuar apo nën hetim nga SPAK dhe të dënuar nga GJKKO

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA   Ditën e djeshme janë përvijuar hijet e një skandali të përmasave kombëtare dhe për investimin e partnerëve edhe ndërkombëtare. Qeveria e Edi Ramës ka propozuar të amnistojë zyrtarët ...

Read More