Tags: "taksat"

20 Jan
0

Denoncimi i degës së PD Korçë: Kryebashkiaku i Korçës vazhdon të shpërdorojë taksat e qytetarëve

  DEKLARATË E DEGËS SË PD, KORÇË   KRYETARI I BASHKISE KORCE VAZHDON TE SHPERDOROJE TAKSAT E TAKSAPAGUESVE KORCARE!   Ne shkelje te plote te ligjit eshte miratuar Buxheti I Bashkise Korce ne 29 dhjetor 2023. Pas insistimit te vazhdueshem ...

Me Shume
10 Jan
0

Taksimi i profesioneve të lira, Arbi Agalliu: Vendosja e taksave të reja e mbyt edhe më shumë shtresën më të rëndësishme të shoqërisë sonë

  DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar qytetarë!   Nga 1 janari ka nisur të zbatohet tatimit progresiv me normat tatimore 15% dhe 23% për të vetë punësuarit, personat fizikë dhe tregtarë ...

Me Shume
23 Nov
0

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë ...

Me Shume
30 Oct
0

Basha, bashkëbisedim me punonjës të kompanisë “Flante” në Fushë Krujë: Rritja e çmimeve dhe taksat e larta kanë prekur sipërmarrësit dhe punonjësit

Gjatë paradites, kryetari i PD, Lulzim Basha,  në Fushë-Krujë takoi dhe stafin drejtues dhe punonjësit e kompanisë Flante, të cilët i treguan për krizën e thellë që po kalon qytetari e për rrjedhojë edhe biznesi. Postimi i plotë i kryettarit ...

Me Shume
14 Oct
0

Basha, vizitë në një biznes të madh në zonën e ish-kombinatit: Reduktimi i taksave, ulja e çmimit të energjisë dhe karburantit, janë jetike për t’i krijuar frymëmarrje biznesit

Në Njësinë Administrative 6 në Tiranë, kryetari i PD, Lulzim Basha u ndal në një fabrikë sfungjeri në zonën e ish-kombinatit të drurit, ku bisedoi me punonjësit dhe drejtuesit e kësaj sipërmarrje. Sipas Bashës kriza që ka përfshirë biznesin e ...

Me Shume
09 Oct
0

Denoncimi i PD: Shqipëria në tre vendet me naftën më të shtrenjtë në Europë! Taksat e qeverisë e bëjnë çmimin më të shtrenjtë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina dhe inxhinieri Azmer Duleviç në një deklaratë për mediat shprehen se qytetarët shqiptarë paguajnë 7 taksa për çdo litër karburant, nivel rekord krahasuar me vende të tjera në botë. Karabina tha se Shqipëria renditet ...

Me Shume
29 Sep
0

Basha takohet me sipërmarrës në Shëngjin: Ne besojmë se një politikë në shërbim të qytetarëve, ka për detyrë të ulë taksat dhe tarifat

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje turizmit gjatë takimeve me qytetarë e sipërmarrës në Shëngjin. Basha ndau me banorët e kësaj zone problemet që ata kanë dhe rrugët e zgjidhjes që duhen ndjekur për ta zhvilluar edhe më ...

Me Shume
08 Sep
0

Çmimi lartë i karburantit, Tabaku: Taksimi socialist dhe ortakëria me oligarkët nuk ulë çmimin

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka ngritur sot shqetësimin se ndonëse në tregun ndërkombëtar çmimin i karburantit ka rënë, në Shqipëri nuk ndodh diçka e tillë. Tabaku bën përgjegjëse qeverinë, teksa e quan ortake me oligarkët, gjithashtu thekson se ...

Me Shume
17 Aug
0

Arrestimet për sterilizimin, Sula: Vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, ka reaguar në lidhje me arrestimet e SPAK për koncesionin e sterilizimit. Sula shprehet se vizioni kësaj qeverie ka qenë zhvatja e taksave të qytetarëve për punë që nuk bëhen asnjëherë. Postimi i plotë: ...

Me Shume