Tags: "shkolla"

02 Mar
0

Basha në prezantimin e shkollës politike “Sabiha Kasimati”: T’i japim hapësirë në drejtim gruas shqiptare. Në çdo degë të PD-së, do kërkoj që gratë të kenë poste drejtuese

  Kryetari i Partisë Demokratike mori pjesë në konferencën e zhvilluar nga Forum i Gruas në PD në bashkëpunim me fondacionin Ëestminster Foundation for Democracy dhe NDI, ku u prezantua sot shkolla politike, “Sabiha Kasimati”. Në fjalën që mbajti para të ...

Read More
23 Shk
0

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit ...

Read More
08 Shk
0

Shkolla prej dy vitesh e shembur, banorët e Niklës në protestë: Nëse nuk marrim zgjidhje do bllokojmë rrugët

  Banorët e Niklës paralajmëruan se do të përshkallëzojnë protestën e tyre për shkollën Ramazan Karaj, në Nikël të Krujës, e cila prej dy vitesh e shembur nuk ka asnjë shenjë se do të rindërtohet . Protesta e iniciuar dhe ...

Read More
24 Jan
0

Denoncimi në ditën e arsimit nga deputetja e PD, Andia Ulliri: Shkolla e Niklës e shembur prej 2 vitesh dhe nuk rindërtohet

  DENONCIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ANDIA ULLURI   Sot në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit jam aty ku duhet të ishte vendndodhja e shkollës “ Ramazan Karaj” , Nikël/ Fushë-Krujë e cila prej dy vitesh është shembur ...

Read More
15 Tet
0

Basha, vizitë në familjen e ish-të persekutuarit politik në Klos: Brezi i ri duhet të mësojë atë çka ndodhur gjatë regjimit komunist ndaj dhe duhet futur lëndë e posaçme në shkolla

“Ka ardhur koha që shoqëria të çlirohet njëherë e mirë nga prangat që i mbajnë akoma duart e lidhura. Asnjë xhelat i djeshëm nuk mund të jetë një shenjtor i sotëm, ndaj duhet pa humbur kohë miratimi i  ligjit për ...

Read More
11 Tet
0

Denoncimi i PD: Skema me PPP e Erion Veliajt për ndërtimin e shkollave ka dështuar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat shprehet se skema me PPP e, Erion Veliaj, ka dështuar. Karabina thotë se edhe pse Bashkia e Tiranës mblodhi gati 45 milionë euro, rezulton se ka dështuar që të ...

Read More
11 Sht
0

Denoncimi i deputetes, Merita Bakiu: Viti i ri shkollor nis me shumë problematika në shumë qytete

DEKLARATË E  PARTISË DEMOKRATIKE,  DEPUTETJA MERITA BAKIU Në këtë prag fillimi të vitit të ri shkollor 2023-2024, si një mësuese me përvojë afro 30 vjeçare, si deputete e Kuvendit të Shqipërisë, anëtare e Komisionit të Edukimit, në emrin tim dhe ...

Read More
08 Sht
0

“421 nxënës do mungojnë këtë vit”, Lefter Gështenja: Emigrimi po zbraz bankat e shkollave të Librazhdit, Prrenjasit, Gramshit dhe gjithë qarku i Elbasanit

Librazhdi, Prrenjasi, Gramshi dhe gjithë qarku i Elbasanit  do kenë më pak nxënës në bankat e shkollave, është shqetësimi që ka ngritur deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja. Me anë të postimi në Facebook, Gështenja gjithashtu thotë se emigrimi po ...

Read More