Tags: "Rezolute"

25 Jan
0

Komiteti politik i KiE miraton propozimin e Bashës për rezolutë: Thirrje për konfiskimin e mbi 300 miliardë Euro pasuri dhe asete të Federatës Ruse dhe përdorimin e tyre për rindërtimin e Ukrainës

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Sot në Këshillin e Europës, Komiteti Politik miratoi unanimisht propozimin tim për një rezolutë të Asamblesë Parlamentare që bën thirrje për konfiskimin e mbi 300 miliardë Euro pasuri dhe asete të ...

Me Shume
19 Oct
0

Parlamenti Europian miraton rezolutën për Kosovën, reagon Kreshnik Çollaku: Lajm fantastik!

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se Parlamenti Evropian ka miratuar një Rezolutë për Kosovën ku kërkohet të hiqen masat shtrënguese ndaj Kosovës dhe t’i vendosen sanksione Serbisë, për ngjarjet në Veri të Kosovës. Duke e cilësuar ...

Me Shume