Tags: "raporti"

11 Pri
0

Prononcimi për gazetarët i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj, në oborrin e Kuvendit

  PRONONCIMI PËR GAZETARËT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ, NË OBORRIN E KUVENDIT   Shikojeni sot se sa qetësi është Parlamenti, mesa duket marrëveshja është që natën në errësirë, në heshtje, larg syve të publikut të ...

Read More
23 Nën
0

Pezullimi i fondeve IPARD në Bujqësi, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i fundit i BERZH e konfirmon se Shqipëria ka performancën më të dobët të qeverisjes dhe në përkeqësimin e tregut

  DEKLARATË E NËNKRYETARES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ORJOLA PAMPURI   Pezullimi i fondeve IPARD në Bujqësi dhe Zhvillim Rural nga zyra kundër mashtrimit ekonomik OLAF në BE, në korrik të këtij viti dëshmoi se babëzia e kësaj mazhorance qeverisëse grabitësish ...

Read More
22 Nën
0

Raporti i BERZH, Pampuri: Konfirmoi se Shqipëria ka qeverisjen më të keqe në rajon

  REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, DEPUTETES ORJOLA PAMPURI Raporti i fundit i BERZH për vitin 2023 konfirmon se Shqipëria është vendi me qeverisjen më të keqe në rajon, çka sjell pasoja të dëmshme në ekonominë e vendit. Raporti i ...

Read More
08 Nën
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Progres raporti i Komisionit Europian për vitin 2023, tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në shëndetësi

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka reaguar në lidhje me raportin e komisionit europian për Shqipërinë. Zonja Pampuri shprehet se ky raport tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në Shëndetësi dhe se asnjë hap nuk është ndërmarrë nga rekomandimet ...

Read More
21 Tet
0

Raporti i KLSH për COVID-19, Gazment Koduzi: Qeveria dështoi në menaxhimin e tij. Evidentimet e KLSH, janë ato që PD rekomandoi për zgjidhjen e situates

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gazment Koduzi, ka komentuar raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit ku shprehet se qeveria ka dështuar në menaxhimin e situatës së pandemisë COVID-19. Në një deklaratë për mediat, Koduzi shprehet se evidentimet e ...

Read More
04 Gus
0

Raporti i Bankës Botërore, Tabaku: Shkalla e varfërisë në Shqipëri, sa dyfishi i rajonit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar raportin e Bankës Botërore, i cili shprehet se shkalla e varfërisë në Shqipëri mbetet “kokëfortësisht” e lartë dhe është sa dyfishi i rajonit. Në reagimin e saj, Tabaku shprehet se duhet të ...

Read More
27 Kor
0

Tabaku komenton raportin e DASH: Promovohen monopolet dhe oligarkia

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar raportin vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë, i cili renditi korrupsionin si një ndër problematikat kryesoreqë ndikon në klimën e investimeve në vendin tonë. Tabaku u shpreh se klima dhe ...

Read More
27 Kor
0

Raporti i DASH/ Gështenja: Më i ashpri si asnjëherë më parë

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, ka reaguar në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Gështenja shprehet partneri ynë strategjik pranon se korrupsioni po e vret Shqipërinë, ku të rinjtë po largohen, biznesit i vihen gjoba nga pushteti, ...

Read More
14 Kor
0

Zbardhet raporti i opozitës për heqjen e mandatit të Arben Ahmetajt

RAPORT REKOMANDUES Për miratimin e kërkesës së Prokurorisë “Për dhënie autorizimi për “Arrestimin ose heqjen e lirisë, si dhe për të ushtruar kontroll personal  dhe  të  banesave  të  deputetit  Arben Ahmetaj” ” Drejtuar Seancës Plenare të Kuvendit të Shqipërisë Hartuar ...

Read More
12 Kor
0

Opozita prezanton dhe dorezon Raportin në Këshillin e Mandateve

Raporti u prezantua ne emer te opozites nga Kryetari i Grupit Gazment Bardhi. Bardhi: 5 deputetët e Këshillit për Imunitetin, përfaqësues të opozitës, i rekomandojnë seancës plenare të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë të votojë, për miratimin e dhënies së ...

Read More