Tags: "qytetaret"

21 Maj
0

81.5% e të pyeturve thonë se korrupsioni është problemi më i madh/ Roland Bejko: Anketa e IDN nxjerr lakuriq retorikën e lodhur të Edi Ramës dhe të qeverisjes së tij thellësisht të korruptuar

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, sjell në vëmendje anketën e zhvilluar nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim në 61 bashkitë e vendit, ku 81.5% e të pyeturve rendisin korrupsionin si një ndër problemet e mëdha të Shqipërisë. Një e ...

Read More
20 Maj
0

“Për Edi Ramën kanë rëndësi vetëm oligarkët”, Oriola Pampuri: Pagat dhe pensionet e qytetarëve qëndrojnë në vend

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, shprehet se në Shqipëri vetëm pagat dhe pensionet qëndrojnë në vend, ndërsa shtrenjtësia e jetesës vijon të rritet. Ne postimin e saj në Facebook, Pampuri thotë se kjo vjen nga politikat ekonomike dhe sociale të ...

Read More
22 Pri
0

Basha kërkon kontributin e qytetarëve: Përballë kësaj qeverie të korruptuar të ndërtojmë së bashku një alternativë të re

  Kryetari i PD Lulzim Basha kërkon mendimin e qytetarëve për programin dhe ekipin e kandidatëve për deputet. Përmes nje video Basha rendit të korruptuarit dhe të inkriminuarit e qeverisjes se Edi Ramës, ata që janë dënuar, janë arrestuar dhe ...

Read More
11 Mar
0

Këshilltarja e PD në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Autobuzët e unazës, “Green line” vijojnë të shkaktojnë aksidente, duke u kthyer në shqetesim dhe rrezik për qytetarët

  Reagimi i këshilltares së PD në bashkinë e Tiranës, Enriketa Papa:   Autobuzët e unazës, “Green line” vijojnë të shkaktojnë aksidente, duke u kthyer në shqetesim dhe rrezik për qytetarët. Ndërkohë, asnjë masë nuk është marrë për t’u siguruar, ...

Read More
15 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri reagon për raportin e OBSH: Shqipëria paguan 60% te shpenzimeve per shëndetësinë nga xhepi. Shëndetësia falas një “premtim” i harruar

  REAGIMI I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI   Raporti i fundit i Organizatës Botërore të Shëndetësisë evidenton se, shqiptarët shpenzojnë deri në 60% më shumë para nga xhepi për shërbimet e trajtimet mjekësore. Kjo është shifra më ...

Read More
07 Jan
0

PD: 9 vite nga Reforma Administrative Territoriale, e njëanshme dhe aspak objektive, qytetarët vijojnë të përballen me sfida e vështirësi

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARJA PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN, ALFRIDA MARKU DEDËGJONAJ   Qytetarët e 61 bashkive, edhe këtë vit, do të paguajnë më shumë taksa dhe tarifa vendore për shërbime të cilat vijojnë të mbeten vendnumëro dhe ...

Read More
10 Nën
0

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, “situata e vështirë në të cilën ndodhen ...

Read More
14 Tet
0

Basha me qytetarët e Kombinatit: Vettingu në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar

Gjatë një bisede me qytetarë në njësinë 6 në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përsëritur edhe njëherë nevojën për vetingun në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar. “Një Shqipëri e çliruar nga ...

Read More
08 Tet
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Read More
30 Sht
0

Basha me qytetarët: Korrupsioni po shkatërron ekonominë. Të heqim çdo imunitet për deputetët dhe qeveritarët që hetohen nga SPAK

Kryetari i PD vijon sot turin e takimeve dere me dere me  qytetaret në  njesine 4 ne Tirane. Fillimisht ai u ndal ne zonën e  “Oxhakut” dhe pranë shkollës “Bajram Curri”, ku u takua me qytetarë, tregtarë dhe sipërmarrës të ...

Read More
12