Tags: "qytetaret"

15 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri reagon për raportin e OBSH: Shqipëria paguan 60% te shpenzimeve per shëndetësinë nga xhepi. Shëndetësia falas një “premtim” i harruar

  REAGIMI I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI   Raporti i fundit i Organizatës Botërore të Shëndetësisë evidenton se, shqiptarët shpenzojnë deri në 60% më shumë para nga xhepi për shërbimet e trajtimet mjekësore. Kjo është shifra më ...

Me Shume
07 Jan
0

PD: 9 vite nga Reforma Administrative Territoriale, e njëanshme dhe aspak objektive, qytetarët vijojnë të përballen me sfida e vështirësi

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARJA PËR PUSHTETIN VENDOR DHE DECENTRALIZIMIN, ALFRIDA MARKU DEDËGJONAJ   Qytetarët e 61 bashkive, edhe këtë vit, do të paguajnë më shumë taksa dhe tarifa vendore për shërbime të cilat vijojnë të mbeten vendnumëro dhe ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, “situata e vështirë në të cilën ndodhen ...

Me Shume
14 Oct
0

Basha me qytetarët e Kombinatit: Vettingu në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar

Gjatë një bisede me qytetarë në njësinë 6 në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përsëritur edhe njëherë nevojën për vetingun në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar. “Një Shqipëri e çliruar nga ...

Me Shume
08 Oct
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Me Shume
30 Sep
0

Basha me qytetarët: Korrupsioni po shkatërron ekonominë. Të heqim çdo imunitet për deputetët dhe qeveritarët që hetohen nga SPAK

Kryetari i PD vijon sot turin e takimeve dere me dere me  qytetaret në  njesine 4 ne Tirane. Fillimisht ai u ndal ne zonën e  “Oxhakut” dhe pranë shkollës “Bajram Curri”, ku u takua me qytetarë, tregtarë dhe sipërmarrës të ...

Me Shume
28 Sep
0

Situata e rënduar e sigurisë publike, reagon PD: Qytetarët kanë humbur besimin tek organet ligjzbatuese!

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE,  SEKRETARI PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, EDVIN KULLURI Situata e rënduar e sigurisë publike gjatë ditëve fundit, ku kanë humbur jetën tre persona dhe plagosur katër të tjerë ka trazuar sërish opinionin publik. Për shkak të humbjes ...

Me Shume
20 Sep
0

Basha me qytetarët e Durrësit: Ekonomia shqiptare sot vuan mungesën e garës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me qytetarët në Durrës. Përmes një reagimi në Facebook, Basha ka publikuar foto nga takimi, ku shkruan se qytetarët janë lënë në harresë për një kohë ...

Me Shume
14 Sep
0

Xhemal Gjunkshi reagon për zjarrin tek pallati në Tiranë: Siguria e qytetarëve është në rrezik, ngjarja mund të ishte kthyer në tragjedi

Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për zjarrin e rënë në një pallat 10-katësh te Rruga e Kavajës në Tiranë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se siguria e qytetarëve është në rrezik dhe ...

Me Shume