Tags: "qeveria"

03 Apr
0

Komisioni për dezinformimin, nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Kam hijet e mia të dyshimit që do të jetë një arsye për të kontrolluar ndoshta më shumë median në Shqipëri

  Nënkryetarja e PD dhe kryetarja e komisionit parlamentar të edukimit dhe mjeteve të informimit, Flutura Açka, ka folur për mediat pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve ku u kërkua ngritja e një komisioni të posaçëm për dezinformimin. Zonja Açka ...

Me Shume
30 Mar
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sot gjysma e qeverisë së Edi Ramës është në dyert e drejtësisë e prapa hekurave për shkak të korrupsionit të lartë. Dhe ky model qeverisës i vjedhjes dhe korrupsionit sistemik është ...

Me Shume
07 Mar
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: I bëj thirrje kryetares së Kuvendit që projektligji i amnistisë të futet në seancën e radhës, së bashku me amendamentin e paraqitur nga PD dhe votimin një orë e më parë të tij

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I PËRGJITHSHËM, ENKELEJD ALIBEAJ   Përshëndetje!   Tashmë që zhurma dhe kaosi dhe shkeljet procedurale në zhvillimin e seancës plenare përfunduan, e udhës është të bëjmë dritë e të japim informacion për publikun, atë ...

Me Shume
27 Feb
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i BERZH thekson se pas viti 2018 qeveria në Shqipëri ka qenë pengesa për investitorët e huaj dhe inkurajoi largimin e të rinjve

  DEKLARATA E NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI Standardi i jetesës në Shqipëri është përkeqësuar. Kjo qeveri jo vetëm që nuk ka bërë asgjë për shqiptarët, por jeta e tyre vitet e fundit është përkeqësuar edhe më shumë ...

Me Shume
23 Feb
0

Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit”, Pampuri: Një tjetër nismë korruptive dhe klienteliste e qeverisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptike e klienteliste e kësaj qeverie. Në harkun kohor prej 5 vitesh qasja e qeverisë pati një ndryshim ...

Me Shume
02 Feb
0

Basha: Banda e inceneratorëve në qeveri operon me kode mafioze. Se çfarë bëjnë me njëri-tjetrin, kokat hëngshin, por çfarë shqetëson shqiptarët është se ata të gjithë bashkë kanë ngrënë paratë e shqiptarëve

    REAGIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Postimi i kreut të PD:   Është e qartë se këta operojnë si bandë kriminale dhe me kode mafioze kërcënojnë njëri-tjetrin. Njëri del në dosje me krimin, tjetri në pazare ...

Me Shume
20 Jan
0

Deputetja e PD, Eralda Tase: Korrupsioni dhe aferat korruptive kolosale të qeverisë aktuale janë thelbi i shumë problemeve

  DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ERALDA TASE BANO Të nderuar qytetarë, Në këtë moment, ekzistojnë një sërë çështjesh të cilat janë me rëndësi jetike për shqiptarët, çështje të cilat Partia Demokratike do t’i ngrejë fort ...

Me Shume
20 Jan
0

Denoncimi nga Basha një ditë më parë: PS plan për të kontrolluar dhe goditur SPAK-un e Reformën në Drejtësi përmes një komisioni të ashtuquajtur të të drejtave të njeriut që shkelen nga institucionet e drejtësisë

  Deklarata e kryetarit të PD, dje gjatë konferencës për median: “Tani që Reforma në Drejtësi po fillon të jap rezultat, tani që SPAK-u po fillon të godas pandëshkueshmërinë historike të korrupsionit të kësaj qeverie, qeveria ka nxjerr nga syrtarët ...

Me Shume
14 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri, i përgjigjet Spiropalit: Qeveria po përdor dramën e të burgosurve për propagandë

  REAGIMI I NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI:   Lotët e krokodilit të mazhorancës, se po i vjen keq për ata burra dhe gra që janë pas hekurave është përdorim i dramës njerëzore për propagandë. Harroi Elisa Spiropali, ...

Me Shume
10 Jan
0

PD: Edi Rama do të hyjë në historinë e shtetit shqiptar si kryeministri që më shumë ministra dhe bashkëpunëtorë i ka brenda në burg se sa jashtë tij

  REAGIMI I ZËDHËNËSES TË PARTISË DEMOKRATIKE   Njerëzit presin zgjidhje për hallet dhe problemet e tyre nga kryeministri, por ai nga njëri resort në tjetrin u ofron vetëm shfaqe bajate.   Sillet si pronar i Shqipërisë, ndërsa çdo ditë ...

Me Shume
1236