Tags: "Protesta"

14 Maj
0

“Evenimenti i Ramës në Athinë”, deputetja e PD, Eralda Bano: Asgjë nuk i jep logjikë çmendurisë dhe kërcënimeve që administrata jonë përballet çdo ditë

Anëtarja e Kryesisë dhe deputetja e PD, Eralda Bano, ka ironizuar takiminin e kryeministrit në Greqi, duke thënë se i madhi i vendit, pasi për 11 vite ka ndjekur më shumë se 60% të shqiptarëve jashtë vendit, kishte mbledhur të ...

Read More
13 Maj
0

Protesta e fermerëve/ Reagon deputetja e PD, Eralda Bano: Ministria e Bujqësisë e ka mendjen vetëm për të vjedhur fondet

Deputetja e PD, Eralda Bano, ka reaguar në lidhje me protestën e e fermerëve. Bano shprehet se është tmerr të mendosh dhe të shohësh sesi po vdes ngadalë çdo fije shprese për këdo që jeton me djersën e ballit. Sipas ...

Read More
02 Mar
0

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar sërish në protestë me mbështetjen e degës së PD Krujë dhe deputetë të PD të kësaj zone

  Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot sërish me mbështetjen e degës së PD, Krujë dhe deputetëve të PD të kësaj zone. Ata kërkuan përgjigje nga ana e bashkisë dhe qeverisë në lidhje me shqetësimin e tyre në ...

Read More
17 Shk
0

Protesta e banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar, deputetja Andia Ulliri: Mungesa e aksesit izolon 2 qytete dhe 12 fshatra të zonës

  Banorët dhe bizneset që preken nga aksi Thumanë-Kashar kanë protestuar sërish ditën e sotme, duke kërkuar zgjidhje për problemin që u krijon kjo rrugë duke mos u mundësuar dalje deri në Kashar dhe anasjelltas. Në mbështetje të tyre ka ...

Read More
08 Shk
0

Shkolla prej dy vitesh e shembur, banorët e Niklës në protestë: Nëse nuk marrim zgjidhje do bllokojmë rrugët

  Banorët e Niklës paralajmëruan se do të përshkallëzojnë protestën e tyre për shkollën Ramazan Karaj, në Nikël të Krujës, e cila prej dy vitesh e shembur nuk ka asnjë shenjë se do të rindërtohet . Protesta e iniciuar dhe ...

Read More
28 Jan
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ANDIA ULLIRI   Sot në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar sëbashku me kolegen Merita Bakiu.   Kërkesat mëse të drejta të tyre duhet të marrin përgjigje nga institucionet.   ...

Read More
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Read More
23 Jan
0

Protesta e Fermerëve, reagon deputetja, Eralda Tase: Blegtorët e Fierit dhe Mallakastrës kanë protestuar sot kundër monopolizimit të prodhimit të qumështit

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ERALDA TASE BANO   Një një vend normal dhe europian, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural do të dilte dhe do të fliste për politika të cilat do të siguronin fermerët ...

Read More
21 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot paradite në zonën e rrethrrotullimit të Thumanës. Në mbështetje të kësaj proteste ishte dhe deputetja e PD, Merita Bakiu si dhe kryetari i degës së PD, Krujë, Sabah Sheta. Deputetja Bakiu gjithashtu ...

Read More
18 Jan
0

Gratë demokrate, protestë para Kryesisë së Kuvendit për dhunën verbale të ushtruar ndaj deputeteve të PD, Flutura Açka dhe Merita Bakiu

  Gratë demokrate kanë protestuar ditën e sotme para Kryesisë së Kuvendit, për dhunën verbale të ushtruar ditën e mërkurë nga deputetët e Foltores ndaj dy deputeteve të Partisë Demokratike, Flutura Açka dhe Merita Bakiu, në Komisionin e Medias. Me ...

Read More
123