Tags: "policia"

08 Pri
0

Policia është në gjendjen e saj më të keqe se kurrë. Janë me mijëra efektivët e larguar, pavarësisht se Ministria e Brendshme nuk jep asnjë shifër

  DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË SË PD, MYZAFER ELEZI Të nderuar qytetarë. Partia Demokratike ndanë shqetësimin e saj me qytetarët e vendit lidhur me gjendjen e sigurisë dhe kriminalitetit të shtuar në vend. Aktualisht kemi një polici në gjendjen ...

Read More
04 Tet
0

Dhunimi i gazetarit në Tiranë, zëdhënësja e PD: Sulm ndaj fjalës së lirë! Inkurajojmë policinë të vërë sa më shpejt para drejtësisë autorët!

Zëdhënësja e PD-së Mirela Karabina ka reaguar për dhunimin e gazetarit Gjergj Zefi. Karabina e cilësoi goditjen e tij, një sulm ndaj fjalës së lirës. Karabina theksoi se Partia Demokratike dënon këtë sulm ndaj fjalës së lirë dhe nxit, inkurajon ...

Read More
01 Tet
0

Deklaratat e Ramës për KFOR/Basha: E rrezikshme dhe e dënueshme, PD do të depozitojë nesër kërkesë për interperlancë me Ranën për këtë deklaratë

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  gjatë një interviste në Euronews Albania, ka lajmëruar se PD do të kërkojë interpelancë me kryeministrin Rama që të sqarojë deklaratën e tij për largimin e policisë së Kosovës nga veriu. Basha: Serbia është delja ...

Read More
03 Gus
0

Merita Bakiu: Vrasja e grave, lajm që përsëritet. Ka dështuar, drejtësia, Policia, institucionet.

Kryetarja e grupit të grave Parlamentare dhe deputetja e Partisë Demokratike, Merita Bakiu, ka reaguar në lidhje me vrasjet që kanë ndodhur ditët e fundit. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Bakiu shprehet se vrasja e grave në këtë vend është ...

Read More
30 Maj
0

Policia dhe Prokuroria konsumuan alkool natën e 16 Shkurtit, duke sulmuar dhunshëm deputetët e opozitës.

Enkelejd Alibeaj publikon foton e cila fakton alkoolin e konsumuar në krye të detyrës nga drejtuesit më të lartë të Policisë dhe prokurorit Kol Hysenaj natën e16 Shkurtit, kur agresuan dhunshëm deputetët e opozitës.   6 përfaqësuesit e PD iu ...

Read More