Tags: "pensionistet"

04 Maj
0

“Qeveria shtresën e mesme e trajton si armik”, Basha në degë 3 të PD: Mburren me 10 milionë turistë, me shqiptarë të larguar që vijnë të vizitojnë familjet e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës numer 3 të PD, Tiranë. Në fjalën e tij para anëtarëve, zoti Basha ndër të tjera tha:   -Që kur erdhi procesi i ...

Read More
13 Dhj
0

Pampuri: Qeveria lëmoshë për pensionistët në fundviti, milionat për PPP e koncesione

Reagimi i plotë i nënkryetares së PD, deputetja Oriola Pampuri: Në shtetin tjetër shqiptar, në Republikën e Kosoves, qeveria do të akordojë plot 100 euro bonus fundviti për pensionistët dhe femijet. Nuk është aspak çudi që Kosova, pavarësisht se me ...

Read More
14 Nën
0

Buxheti 2024, Pampuri: Për qeverinë Rama nuk kanë interes pensionistët, por një grusht njerëzish me interesa ngushtësisht të lidhura me qeveritarët ndaj të cilëve do tu paguhen plot 134 milion euro PPP e konçesione

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka denoncuar sërish projekt-buxhetin për vitin 2024 ku shprehet se nuk është për qytetarët. Sipas deputetes demokrate, ky projekt-buxhet nuk adreson nevojat bazë të pensionistët, duke e lënë këtë shtresë të rëndësishme të shoqërisë ...

Read More