Tags: "mesuesit"

07 Mar
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Prej vitit 2013, mësuesit kanë humbur të drejtën e shpërblimit të fundvitit, paga e tyre mbetet më e ulëta në rajon dhe shumë më e ulët se vendet e Bashkimit Evropian

  DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES TË KRYESISË SË PD, MERITA BAKIU   Të dashur mësues gëzuar ditën e 7 marsit, ditën e mësuesit! Nderim përjetë respekt e mirënjohje ndaj veprës tuaj të ndritur dhe suksese në misionin fisnik të ...

Read More
07 Mar
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, urim të veçantë për 7 Marsin: Kam shumë shpresë dhe besim, se ditë më të mira do të vijnë për çdo mësues shqiptar

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar 7 Marsin. Me një foto familjare ku në qendër është mamaja mësuese, Basha ka uruar të gjithë mësuesit shqiptarë që kanë shërbyer dhe vazhdojnë të ...

Read More
11 Sht
0

Basha uron nxënësit dhe mësuesit për nisjen e vitit të ri shkollor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar nxënësit dhe mësuesit që nisin sot vitin e ri shkollor. Me anë të një postimi në Facebook, Basha ka uruar edhe prindërit shqiptarë për sakrificën që bëjnë për të ardhmen e fëmijëve ...

Read More