Tags: "mbeshtetje"

29 Pri
0

PD, Karabina: PD është e vendosur në mbështetjen e pakushtëzuar ndaj SPAK-ut, nëpërmjet amendamenteve të saj

  REAGIMI I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Ne nuk mund të presim të vijnë të tjerët dhe të na mbushin mendjen se Edi Rama është i korruptuar, bashkëpunëtorët e tij janë të lidhur me botën e nëndheshme të ...

Read More
17 Pri
0

Basha për Ora News: Mbështetje të plotë për SPAK në luftën ndaj korrupsionit

  Në një intervistë për televizionin Ora News, kreu i PD, Lulzim Basha, ka shprehur mbështetje për deklaratat e Ambasadës së SHBA në mbështetje të SPAK. Zoti Basha gjithashtu tha se Partia Demokratike dhe unë kemi ngritur prej kohësh shqetësimin ...

Read More
21 Dhj
0

PD: Deputetët e Partisë Demokratike mbeten në mbështetjen e SPAK dhe heqjen e imunitetit të çdo person që është kërkuar nga drejtësia

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Deputetët e PD mbeten të vendosur në mbështetjen e SPAK dhe heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga drejtësia. Ky është standart i vendosur dhe do të ndiqet gjithmonë ...

Read More
10 Nën
0

“Do bëjmë gjithçka që zëri juaj të dëgjohet”/Basha me banorët e Ali Demit: Mbështesim SPAK, lufta ndaj korrupsionit prioritet

Kryetari i PD,  Lulzim Basha,  ishte sot në degën 1 të PD në Tiranë ku zhvilloi takim me qytetarë e sipërmarrës të vegjël  të zonës së Ali Demit. “Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve që ...

Read More
27 Tet
0

Kreu i PD, në familjen e fermerit në Ibë të Tiranës: Situata është e vështirë, qeveria e ka harruar fshatin e bujqësinë, mbështetje nuk ka

Kryetari i PD, gjatë paradites së sotme u ndal në familjen e fermerit Emin Kukli në fshatin Ibë, vetëm pak kilometra larg Tiranës, ku u njoh me shqetësimet e fermerëve të kësaj zone. Ata i thanë kryetarit të PD se ...

Read More
15 Tet
0

Dita Ndërkombëtare e Grave Rurale, Taulanda Jupi: Duhet mbështetje ekonomike dhe politika fiskale të dedikuara për gratë e vajzat rurale me qëllim fuqizimin e tyre

Reagimi i plotë i Sekretares për Gruan në PD, Taulanda Jupi: Mbështetja ekonomike dhe politika fiskale të dedikuara për gratë e vajzat rurale me qëllim fuqizimin dhe nxitjen e iniciativës të tyre private, kujdesi shëndetsor dhe social, përfshirja dhe përfaqësimi ...

Read More
11 Tet
0

Basha me degacionin e Kosoves në KiE: Bashkëveprim të aksionit në mbështetje të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë qëndrimit të tij në Këshillin e Europës, ka zhvilluar një takim vëllazëror me delegacionin e Kosovës në këtë organizëm me të cilët ka ndarë vizionin e PD për mënyrën se si Shqipëria duhet ...

Read More
06 Tet
0

Basha takohet me fermerët e fshatit Stropckë: Me keqardhje dëgjova se puna e palodhur e fermerëve, shkon shpesh herë në plehra për shkak të mungesës së mbështetjes

Gjatë turit të tij, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  i ka kushtuar vëmendje edhe bujqësisë. Sot ai ishte në fshatin Stropckë të Pogradecit, ku bisedoi me shumë fermerë të kësaj zone. Basha dëgjoi problemet e shumta që fermerët kanë ...

Read More
01 Tet
0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur mbështetjen e tij ndaj SPAK në luftën e këtij institucioni kundër krimit të organizuar

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Basha shprehet se çdo përpjekje e krimit të organizuar me mbështetje apo syshkelje politike për të intimiduar apo shënjestruar SPAK është destinuar të dështojë. Ai shton se kushdo që luan pisët me qëllim ...

Read More