Tags: "Lezhe"

13 Maj
0

“Klasa të mbetura bosh, e shkolla të mbyllura”, Alfrida Marku: Rreth 4600 nxënës më pak është bilanci i qeverisë së Edi Ramës në Lezhë

Sekretarja për pushtetin vendor dhe decentralizimin në PD, Alfrida Marku, në një postim në Facebook, shprehet se rreth 4600 nxënës më pak ulen në bankat e shkollave të Lezhës. Marku thotë se për shkak të rënies së numrit të nxënësve, ...

Read More
03 Maj
0

“Tatimi i profesioneve të lira do të rrisë papunësinë në Lezhë”, Alfrida Marku: Rreth 2 mijë biznese përballen me ndryshimet abuzive

Rreth 2 mijë subjekte nga profesionet e lira në qarkun e Lezhës po përballen me faturat si pasojë e ndryshimeve abuzive të tatimit mbi të ardhurat. Anëtarja e Kryesisë së PD, Alfrida Marku, shprehet se “e gjitha kjo është për ...

Read More
10 Mar
0

Riorganizimi i PD, Basha uron anëtarët dhe kryetarët e rinj në drgët Tepelenë, Lezhë, Prrenjas, Has dhe Cërrik

  Postimi i plotë i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Pavarësisht pengesave dhe vështirësive, qëndresa dhe vendosmëria e demokratëve për të ecur përpara dhe për të parë nga e ardhmja, bën që Partia Demokratike e Shqipërisë të ringrihet në ...

Read More
03 Mar
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Lezhë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, LEZHË     -Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion, e cila sot po anatemohet nga të gjitha anët, por në asnjë anë më shumë sesa ...

Read More
12 Jan
0

Basha ndan videon: Momente të përzemërta nga 33-vjetori i Partisë Demokratike Lezhë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar në 33-vjetorin e themelimit të degës së Partisë Demokratike nw qytetin e Lezhës. 33-vjetori i krijimit të Partisë Demokratike në Lezhë, bëri bashkë themelues, anëtare dhe ...

Read More
12 Nën
0

Denoncimi i anëtares së Kryesisë së PD, Alfrida Marku: Energjia elektrike në Lezhë, vijon të jetë në gjendje tejet problematike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ANËTARJA E KRYESISË, ALFRIDA MARKU DEDGJONAJ Furnizimi me energji elektrike në Lezhë, edhe në këtë prag dimri, vijon të jetë në gjendje tejet problematike. Çdo ditë, banorët dhe bizneset, në cdo njesi administrative, ...

Read More
11 Nën
0

Gjuha diskriminuese e kryebashkiakut të Lezhës, reagon deputetja Eralda Tase: I bëj thirrje Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi dhe të gjitha institucioneve të marrin masa ndaj këtij individi

Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për gjuhën diskriminuese të kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu. Kryebashkiaku socialist në një status në facebook-un tij, shpreh një gjuhë jo etike dhe diskriminuese. Për këtë deputetja demokrate i ...

Read More
29 Sht
0

Turi i takimeve, Basha zhvillon bashkëbisedim me gra në Lezhë

Gjatë qëndrimit në Lezhë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i dedikoi një vëmendje të veçantë grave me të cilat zhvilloi një bashkëbisedim pasditen e sotme. “Kenaqësi të bashkëbisedoja me një grup grash lezhjane. Për mua fjalët nuk mjaftojnë për ...

Read More
29 Sht
0

Basha, takim me qytetarë dhe biznese në Lezhë: Fola për ekonominë, sigurinë dhe jetën e tyre të përditshme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë vizitës në Lezhë, zhvilloi takime me qytetarë e biznese të këtij qyteti me të cilët bisedoi për problemet kryesore që ata kanë dhe që presin zgjidhje nga politikëbërja. Qytetarët i thanë kryetarit të ...

Read More
29 Sht
0

Turi i takimeve në të gjithë vendin, Basha ndalet sot në Lezhë

Kreu i PD, Lulzim Basha, vazhdon turin e takimeve në të gjithë vendin. Sot ai ka udhëtuer në Lezhë ku do të ketë të tjera takime derë më derë. Vizitën e tij në Lezhë e nis me një kafe me ...

Read More