Tags: "Kurbin"

15 Mar
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Kurbin

    PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, KURBIN     Për fat të keq revolucioni u flijua. Revolucioni i shpallur me bujë u flijua për dy komisione hetimore, njëri ...

Read More
16 Shk
0

Sekretarja e gruas në PD, Taulanda Jupi, takim me gra e vajza në Kurbin

  Postimi i sekretares për gruan në PD, Taulanda Jupi:   Krijimi i një mjedis të përshtatshëm për angazhimin politik e publik të vajzave dhe grave, shndërrimi i forumit në një oragnizatë ku përballen ‍ide dhe vizione të reja, mbështetja ...

Read More
07 Nën
0

Basha viziton kompaninë e bimëve medicinale në Kurbin: Është detyrë e shtetit shqiptar të qendroje në krah të sipërmarrjeve të tilla më një potencial të madh që ndikojnë në punësimin e qytetarëve

Kryetari i PD Lulzim Basha vizitoi kompaninë “FILIPI“ e cila merret me bimët medicinale në Sanxhak të Kurbinit, një kompani që operon prej 32 vitesh dhe sot eksporton edhe në SHBA. Në bashkëbisedimin me sipërmarrësit, zoti Basha e ka konsideruar ...

Read More
07 Nën
0

Turi i takimeve në të gjithë Shqipërinë, kreu i PD Lulzim Basha ndalet sot në Kurbin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijoi edhe këtë javë të jetë pranë njerëzve në kuadër të turit të tij në të gjithë Shqipërinë. Basha do ta ndajë ditën e sotme me qytetarët e Kurbinit ku do të zhvillojë takime të ...

Read More
18 Kor
0

Basha: SPAK t’i shkojë deri në fund aferës së Inceneratorëve, të sekuestrohen pasuritë dhe paratë që u janë vjedhur shqiptarëve

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve në Kurbin nga ku i ka bërë thirrje SPAK-ut t’i shkojë deri në fund aferës së inceneratorëve. Basha theksoi se duhet të sekuestrohen pasuritë dhe paratë që ...

Read More