Tags: "Kukës"

08 Sep
0

Deklarata e Partisë Demokratike Dega Kukës

Partia Demokratike dega Kukës ka deklaruar se nuk do të dalë me një kandidat për zgjedhjet e pjesshme të 24 shtatorit. Në një deklaratë, PD dega Kukës thekson se duke ndjekur zhvillimet e fundit brenda demokratëve thotë se ‘nuk do ...

Me Shume
25 Aug
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit, Pampuri: Thirrja e demokratëve kuksianë është për fitore, dhe fitorja arrihet vetëm të bashkuar

Deputetja e PD, Oriola Pampuri ka reaguar pas propozimit të Arif Rexhmatit si kandidat i të dhathtës për Bashkinë e Kukësit, në zgjedhjet e pjesëshme që so të mbahen më 24 shtator. Në një postim në facebook, Pampuri shprehet se ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit, anëtarësia e degës së PD propozon për kandidat Arif Rexhmatin

Kryetari i degës së Partisë Demokratike, Arif Rexhmati është emri i propozuar nga anëtarësia e degës për kandidat të Bashkisë së Kukësit, në zgjedhjet që pritet të mbahen në shtator. Në një deklaratë për mediat, Rexhmati ka falënderuar antarësinë e ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, Tabaku reagon pas dorëheqjes së Admir Sinematit për të rikandiduar: Lëvizje e zgjuar dhe e mençur

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka komentuar dorëheqjen nga rikandidimi për Bashkinë e Kukësit të Admir Sinamatit, i cili kandidoi në zgjedhjet e 14 majit nën siglën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”. Në një postim në Facebook, deputetja Tabaku shprehet ...

Me Shume
16 Aug
0

Jorida Tabaku përshëndet qëndrimin për zgjedhjet në Kukës: Të kërkosh që opozita të jetë e bashkuar nuk të bën as të shitur dhe as të blerë, por të përgjegjshëm ndaj qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së PD në Kukës, e cila bën thirrje për një kandidat të së djathtës në zgjedhjet e parakohshme për bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, deputetja demokrate thotë se ...

Me Shume
16 Aug
0

Zgjedhjet e 24 shtatorit, PD Kukës:Të gjejmë një zgjidhje gjithëpërfshirëse për demokratët, bashkimin për të garuar me një kandidaturë të gjithëpranuar

Dega e PD Kukës bën apel për gjetjen e një zgjidhjeje gjithëpërfshirëse për të gjithë demokratët, bashkimin e tyre në një përfaqësim dinjitoz, për të garuar me një kandidaturë të gjithëpranuar në zgjedhjet e pjesshme lokale në bashkinë e Kukësit ...

Me Shume