Tags: "krimi"

30 Dhj
0

“Për Edi Ramën, kush nuk vjedh fle gjumë”, PD: Kryeministri, fytyra e kriminalizimit dhe korruptimit të çdo qelize të qeverisjes

  REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Arkitekti i kriminalizimit dhe korruptimit të çdo qelize të qeverisjes, doli sot sërish të mbrojë Ilir Beqajn dhe dyzinën e të korruptuarve të tij që janë vënë në rradhë në dyert e ...

Read More
20 Nën
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Sa herë Berisha duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë Ramës duhet të japë llogari për korrupsionin e qeverisë i duhet nje aleat zjarrvënës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar pas miratimit të buxhetit nga ana e qeverisë nën tymueset e Rithemelimit dhe pa asnjë debat në Kuvend. Me anë të një postimi në Facebook, zoti Bejko shprehet se sa herë ...

Read More
10 Nën
0

Aleanca e kullave dhe non grata-ve nuk do e mbajnë peng PD dhe Shqipërinë me paratë e krimit që po financon baltën mediatike dhe politike për t’i ikur drejtësisë

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Tymueset e Sali Berishës për t’ju  fshehur hetimeve të SPAK, nuk habisin më askënd. Fushata e tij e mjerueshme tregon se ai për interesat e tij personale është gati të ...

Read More
07 Nën
0

Projektligji i PD për vettingun e politikanëve, Basha: Mundësi për të pastruar politikën nga korrupsioni dhe krimi i organizuar

Kryetari i PD ka komentuar sot projektligjin e propozuar prej tij për vetingun e politikanëve, luftën që SPAK po bën ndaj korrupsionit dhe marrëveshjen për emigrantët. Vetingu i politikanëve për kryetarin e PD, ështe  mundësi për të pastruar politikën dhe ...

Read More
01 Sht
0

Lulzim Basha: Rama dhe Berisha janë binomi tregues i lidhjeve të politikës me bandat, krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se Rama e Berisha janë binomi tregues i lidhjeve të politikës me bandat dhe krimin. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se aleanca e tyre s’fshihet dot pas llumit dhe shpifjeve, ...

Read More
14 Gus
0

Partia Demokratike i kërkon dhe njëherë SPAK që të nisë hetimet mbi kullën pas TOB dhe ndërtimet e tjera në kryeqytetit

Zëdhënësja Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat i ka kërkuar edhe një herë SPAK-ut që të hetojë kullën që do të ndërtohet në qendër të Tiranës pas TOB. Karabina shprehet se të gjjthë raportet ndërkombëtare vitet e ...

Read More
08 Gus
0

Krimi pranë Gjykatës së Vlorës, PD kërkon largimin e anëtares së KLP-së: Është pengesë për hetimin për shkak të konfliktit të interesit, të dorëhiqet!

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Për shkak të dhunës të ushtruar nga shtetasi Rei Meta, djali i anëtares së Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Nurihan Meta, humbi jetën shtetasi Armando Meshau; si dhe faktet e bëra publike nga ...

Read More
05 Gus
0

Basha: Përgjimet e “SKY” dëshmojnë se lidhja e politikës me krimit është një plagë e madhe për rendin dhe sigurinë. Vettingu në interes të qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me drejtuesit politikë të qarkut të Dibrës. Takimin e ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook, ndërsa ndër të tjera Basha shkruan se fokusi është tek përgatitja e Kuvendit ...

Read More
22 Kor
0

Basha: Legalizimi i kanabisit i shërben krimit, vetting për ta shkëputur politikën nga krimi e korrupsioni

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me mbështetës në Vlorë. Përmes një postimi në Facebook, Basha ka komentuar ligjin për legalizimin e kanabisit, ku tha Legalizimi i kanabisit i shërben krimit. Ai i bën ...

Read More
08 Kor
0

“Krimi në duart e Ramës”, Basha: Largimi i Çuçit dhe ardhja e Ballës nuk ndryshon asgjë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një komunikimi publik ka reaguar për shkarkimin e ministrit Çuçi dhe emërimin e Taulant Ballës, si ministri i ri i Brendshëm. Basha shprehet se ngjarja e Fushë Krujës nuk mund të ...

Read More
12