Tags: "kreu"

22 Maj
0

Denoncimi i kreut të PD, Delvinë: Në spitalin i qytetit mungojnë laboratorët, radriografia dhe medikamentet!

Kryetari i degës së PD, Delvinë, Hari Imeri, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar se në spitalin e këtij qyteti mungojnë pajisjet e nevojshme për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve si mungesa e laboratorëve, radiografisë dhe medikamenteve. ...

Read More
22 Maj
0

“Ata që liruan të korruptuarit pyesin kreun e SPAK”, Basha: PD-ja qëndron e vendosur në mbështetje të SPAK-ut dhe BKH-së. Të votohet nisma e PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke reaguar për mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po raporton kreu i SPAK, Altin Dumani, kërkoi edhe njëherë që Kuvendi të përfshijë propozimet e PD për fuqizimin e SPAK që mbahen në sirtar ...

Read More
08 Nën
0

Kreu i PD ndalet sot në Belsh, takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën sot e ka nisur me banorët e Belshit, ku ndodhet në kuadër të turit të takimeve më gjithë vendin. Kreu i PD do të ketë takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie ...

Read More
12 Tet
0

Sulmi terrorist i 24 shtatorit/ Basha në KiE: Terroristët janë trajnuar në baza ushtarake në Serbi, armët janë kontrabanduar në Kosovë prej muajsh, për të provokuar një skenar të ngjashëm me atë të Krimesë në 2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë dhe mbajti sot fjalën e tij në Asamblenë Parlamentare të KiE, ku që në krye të herës dënoi ashpër sulmin terrorist në Izrael. Sipas Bashës, Shqipëria dënon ashpër sulmet terroriste, dhe qëndron ...

Read More