Tags: "Keshilli Kombetar"

09 Sht
0

Basha: Përballja me korrupsionin, prioritet imediat. Do kërkojmë ngritjen e komisioneve hetimore për abuzimin me fondet IPARD dhe inestitorët strategjik

Makiazhet që i bëhen qeverisë së Edi Ramës nuk e fshehin dot të vërtetën që sot shqiptarët kanë një qeverisje të korruptuar e që shpërdoron taksat e tyre. Kjo keqbërje cdo ditë e më shumë po kap për fyti ekonominë ...

Read More
09 Sht
0

Basha: Është hera e fundit që PD nuk ka kandidat për zgjedhjet

Dëshmi e kostove që ngjarjet brenda nesh kanë prodhuar, janë edhe zgjedhjet e Kukësit. Ne respektuam vullnetin e Degës së Kukësit për të mos nxjerrë kandidat, sepse është dhe përgjegjësia jonë, e të gjithëve bashkë, që për një kohë të ...

Read More
09 Sht
0

Basha: Të japim prova se ua kemi lënë të tjerëve luftën për karrige. Prioriteti ynë mirëqenia e familjeve shqiptare

Për shkak të rraskapitjes në beteja të brendshme, nuk u kushtuam vëmendje të mjaftueshme qytetarëve. Për fëmijët e shqiptarëve dhe mirë-arsimimin e tyre. Për nxjerrjen nga kolapsi të shëndetësisë. Për të krijuar kushtet që qytetarët të kenë punësim, paga më ...

Read More
09 Sht
0

Basha: Për të ndërtuar të ardhmen ne duhet të rindërtojmë partinë tone. Njerëzit kanë nevojë urgjente që opozita të kujdeset për shqetësimet e tyre

Sot formatojmë forumet statutore të partisë. Secili që bëhet pjesë e forumeve të përtërira të partisë duhet ta shohë këtë si një mundësi dhe njëherësh si një sprovë të angazhimit, si test të vizionit se si duhet që ta drejtojmë ...

Read More
09 Sht
0

“Kur zhurma e përplasjes bëhet më e fortë se zëri i arsyes, të gjithë humbasim” Basha: Sot formatojmë forumet, një hov i ri për të qenë alternativë

Sot nis formatimi i forumeve statutore të partisë, duke i dhënë një hov të ri aksionit tonë politik, që për shumë gjatë u larga nga detyra jonë parësore, ajo e të qenurit në shërbim qytetarëve, të Shqipërisë e të demokratëve. ...

Read More
09 Sht
0

Basha: Humbëm kohë të çmuar duke u marrë me probleme personale të pak politikanëve. Detyra jonë të jemi në shërbim të qytetarëve, të Shqipërisë

Pas Kuvendit Kombëtar të javës së shkuar, hedhim sot një tjetër hap të rëndësishëm për Partinë Demokratike, formatimi i forumeve statutore të partisë. Ky hap i jep hov të ri aksionit tonë politik, që për shumë gjatë u largua nga ...

Read More
26 Kor
0

Vendimi i Komisionit të Etikës, reagon Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi

Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Etikës në Partinë Demokratike, i cili shfuqizoi thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm, për të mbledhur Këshillin Kombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, Bardhi shkruan se pavarësisht vendimit të PD, ...

Read More
20 Qer
0

REZOLUTA E KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i mbledhur sot, në 20 qershor 2023, si organi më i lartë i Partisë Demokratike midis dy Kuvendeve, në përmbushje të përgjegjësive të veta politike dhe statutore, – Diskutoi mbi situatën në Partinë Demokratike duke ...

Read More