Tags: "DASH"

12 Gus
0

Këshilltarët e PD letër kryetarit të Bashkisë Tiranë për ndërtimet, Basha: Pastrimi i parave të pista shqetësim kryesor më raportin e DASH

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikoi në rrjetin social Facebook një kërkesë të këshilltarëve të PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës drejtuar Kryetarit të bashkisë,  Erjon Veliaj, ku kërkohet informacion për lejet e ndërtimit të dhëna në territorin e ...

Read More
27 Kor
0

Tabaku komenton raportin e DASH: Promovohen monopolet dhe oligarkia

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar raportin vjetor të Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë, i cili renditi korrupsionin si një ndër problematikat kryesoreqë ndikon në klimën e investimeve në vendin tonë. Tabaku u shpreh se klima dhe ...

Read More
27 Kor
0

Raporti i DASH/ Gështenja: Më i ashpri si asnjëherë më parë

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, ka reaguar në lidhje me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit. Gështenja shprehet partneri ynë strategjik pranon se korrupsioni po e vret Shqipërinë, ku të rinjtë po largohen, biznesit i vihen gjoba nga pushteti, ...

Read More