Tags: "cmimet"

13 Shk
0

Sekretari për programin në PD, Arbi Agalliu: Rritja e vazhdueshme e çmimeve, shtrenjtimi i jetes dhe korrupsioni i kesaj administrate, rëndon sot më shumë se kurrë tek qytetarët e ndershëm të ketij vendi

      DEKLARATA E SEKRTARIT PËR PROGRAMIN DHE SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ARBI AGALLIU     Të nderuar qytetar!   Sot ekonomia shqiptare është në ditën e saj më të keqe në dekandën e fundit. Këtë jo ...

Read More
30 Tet
0

Basha, bashkëbisedim me punonjës të kompanisë “Flante” në Fushë Krujë: Rritja e çmimeve dhe taksat e larta kanë prekur sipërmarrësit dhe punonjësit

Gjatë paradites, kryetari i PD, Lulzim Basha,  në Fushë-Krujë takoi dhe stafin drejtues dhe punonjësit e kompanisë Flante, të cilët i treguan për krizën e thellë që po kalon qytetari e për rrjedhojë edhe biznesi. Postimi i plotë i kryettarit ...

Read More
14 Tet
0

Basha, vizitë në një biznes të madh në zonën e ish-kombinatit: Reduktimi i taksave, ulja e çmimit të energjisë dhe karburantit, janë jetike për t’i krijuar frymëmarrje biznesit

Në Njësinë Administrative 6 në Tiranë, kryetari i PD, Lulzim Basha u ndal në një fabrikë sfungjeri në zonën e ish-kombinatit të drurit, ku bisedoi me punonjësit dhe drejtuesit e kësaj sipërmarrje. Sipas Bashës kriza që ka përfshirë biznesin e ...

Read More
13 Tet
0

Basha vijon takimet në Lushnje, zhvillon bashkëbisedim me banorët e Allkajt

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim edhe me banorët e njësisë administrative Allkaj në Lushnje. Situata e vështirë ekonomike ishte problemi që u diskutua, ndërsa sipas Bashës në kushtet e një rritje të madhe të çmimeve, shumë ...

Read More
13 Tet
0

Basha me fermerët e Fier-Sheganit: Përballen me vështirësi të shumta si mungesa e mbështetjes për bujqësinë, mungesa e tregut, rritja e çmimeve, rënia e fuqisë blerëse

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi sot nga Lushnja se shumë shpejt PD do të ketë gati program, ekipin dhe vizionin për të ardhmen dhe për një politikë në shërbim të tyre. Basha u ndal e foli me fermerët e ...

Read More
07 Tet
0

Basha, takim me fermerët e Dimalit: Rritja e çmimeve dhe mungesa e mbështetjes i ka bërë ata të dalin me humbje

Në Dimal, ku ndodhet sot në kuadër të turit në të gjithë vendin,  kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  bisedoi me fermerët të cilët po vuajnë pothuajse plotësisht mungesën e vëmendjes së qeverisë. Fermerët i shprehen kreut të PD,  shqetësimet ...

Read More