Tags: "bashkepunim"

22 Tet
0

“PD në bashkëpunim të ngushtë me partnerët euro-atlantik”/ Basha: Për ne politika është i vetmi instrument për të ndryshuar e për të ngjallur shpresën

Pjesë nga fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Dibër: Në funksion të interesit publik dhe interesit Kombëtar, në përputhje dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët dhe aleatët tanë strategjik euro-atlantik. Ky është një proces që natyrisht merr ...

Read More
10 Tet
0

“Oportunizmi i turpshëm i Bardhit”/ Karabina: Nuk ka parime, bashkëpunon me non gratën për përfitime

Zëdhënesia e PD, Mirela Karabina, ka reaguar pas deklaratave të Berishës dhe Bardhit nga selia e Kuvendit. Përmes Facebook, ajo deklaron se oportunizmi i Gazment Bardhit është i turpshëm dhe nuk ka lidhje me parimet. Në reagim bashkëlidhet një video ...

Read More
04 Tet
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Përfaqësues të Berishës dhe Ramës kanë bashkërakorduar dhe kanë rrëzuar kërkesën për interpelancë me kryeministrin për deklaratat e tij lidhur me situatën në Kosovë

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, ka reaguar pas rrëzimit të kërkesës për interpelancë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për marrjen nën kontroll të veriut të Mitrovicës nga KFOR. Në një deklaratë për mediat, Çollaku deklaroi se përfaqësues ...

Read More
22 Sht
0

Këshilltarët Bashkiak të Qarkut të Tiranës dhe degët e PD, takim konsultues me IRI-n

Ditën e sotme është zhvilluar një takim konsultues në bashkëpunim të Institutit Republikan Amerikan IRI dhe Këshillave Bashkiak të Qarkut Tiranë, sëbashku me degët e Partisë Demokratike. Në njoftimin e PD thuhet se qëllimi i takimit është për të forcuar ...

Read More
25 Gus
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Read More
14 Gus
0

Basha: Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot bashkëpunimin me Edi Ramën për kullat; as faktin se aty pastrohen para krimi dhe korrupsioni

Reagimi i plotë i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Pengjet fshihen sot pas kullës së Tiranës, pas “Malit të Korrupsionit” që po mban peng zhvillimin dhe mirëqenien e shqiptarëve. Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot ...

Read More
13 Gus
0

“Kërkojnë t’i hedhin llumin PD-së”, Lulzim Basha: Rama dhe Berisha bashkëpunojnë me njëri-tjetrin, ‘beteja’ në publik është për…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn dhe ish-kryeministrin Sali Berisha për bashkëpunim. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se shqiptarët e kanë të qartë se pas fasadës së “betejës” ...

Read More