Tags: "Arbi Agalliu"

24 Nov
0

Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Qeveria do të lejojë ndërtimet edhe në zonat e mbrojtura. Akt që bëhet për të ndihmuar pseudo investimet strategjike

  DEKLARATA E SEKRETARIT PËR PROGRAMIN, ARBI AGALLIU   Përshëndetje të nderuar!   Parlamenti dhe komisionet parlamentare kaluan dhe votuan pa diskutim projektbuxhetin e vitit 2024. E kaluan midis kaosit dhe tymit duke mos diskuruar apo degjuar propozimet e Partise ...

Me Shume
20 Nov
0

PD, Arbi Agalliu: Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se disa e ndezin zjarrin për problemet me drejtësinë dhe disa të tjerë për të kaluar për 10 minuta pa asnje diskutim projekt buxhetin për vitin 2024

Shqiptarët e kanë kuptuar qartë se vetë e ndezin e vet e fikin zjarrin në Parlament, sepse disa kanë halle e probleme personale me drejtësine, sidomos me SPAK-un, e disa të tjerë përfitojnë për të kaluar në vetëm 10 minuta ...

Me Shume
17 Nov
0

PD prezanton 8 amendamente për buxhetin e vitit 2024. Nga shtresat në nevojë deri tek pensionistët, ja ku kërkon ndërhyrje Partia Demokratike.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU Përshëndetje të nderuar qytetarë. U bë disa ditë, apo javë më sakt që buxheti i shtetit për vitin 2024 është duke u diskutuar në një amulli të ...

Me Shume
03 Nov
0

Buxheti i shtetit 2024, buxheti i mjerimit të pensionistëve. Asnjë lek për rritjen e pensioneve!

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT PARLAMENTAR, DEPUTETI ARBI AGALLIU Pensionistët nuk do të kenë asnjë rritje të pensionit për vitin 2024. Pamundësia e tyre për të blerë produktet bazë të jetesës do të rritet edhe më tepër. Nëse ...

Me Shume
01 Nov
0

Denoncimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu: Mbetjet në Vlorë digjen në mes të qytetit dhe askush nuk mban përgjegjësi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denencuar sërish djegien e mbetjeve nga Bashkia e Vlorës. Në një postim në Facebook, Agalliu ka shpërndarë disa foto nga tymi që ka mbuluar qytetin. Ai gjithashtu shorehet se se kjo nuk është ...

Me Shume
31 Oct
0

Buxheti 2024/ Sekretari i Grupit të PD, Arbi Agalliu: Qeveria ka ulur financimin për sektorë jetik të ekonomisë dhe ka rritur shpenzimet e luksit

DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT TË PD, ARBI AGALLIU Përshëndetje të nderuar qytetarë! Ndodhemi gjatë muajve të cilëve po diskutohet buxheti apo projektbuxheti I vitit 2024. Një projektbuxhet të cilin qeveria deri më tani nuk ka vendosur prioritetet ...

Me Shume
27 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu reagon për projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2024

Reagimi i plotë i deputetit të Partisë Demokratike, Arbi Agalliu: Qeveria njofton miratimin e projektbuxhetit për vitin 2024. Kur dëgjon se do të vendoset një nivel i ri lidhur me planifikimin e shpenzimeve publike që tejkalon 7 miliard euro më ...

Me Shume
27 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu takohet me zëdhënësi e CDU: Një nga shqetësimet e Gunther Krichbaum ishte se deputetët nuk duhet të përdorin imunitetit për interesa personal

Kënaqësi të prisnim sot z.Gunther Krichbaum, deputet dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian. Së bashku edhe me kolegë të Komisionit për Çështjet Europiane diskutuam për çështje të cilat ndihmojnë integrimin e Shqipërisë në BE. Një nga shqetësimet ...

Me Shume
21 Oct
0

VIDEO/ Deputeti i PD, Arbi Agalliu denoncon djegien e mbetjeve në Vlorë: Asnjë zjarrfikëse në vendngjarje. Tymi kancerogjen po helmon banorët

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denoncuar ditën e sotme se mbetjeve në qytetin e Vlorës u është vënë zjarri, ndërsa asnjë zjarrfikëse nuk ndodhet në vendngjarje. Agalliu shprehet se tymi kancerogjen ka pushtuar jo vetëm banorët e zonës ...

Me Shume
20 Oct
0

Arbi Agalliu: Ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, thotë se ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha. Sipas tij, përtej gjithë propagandës apo gjysma të vërtetave mbi ecurinë ekonomike të Shqipërisë ku në thelb qeveria vijon ...

Me Shume
12