Tags: "Arbi Agalliu"

31 Oct
0

Buxheti 2024/ Sekretari i Grupit të PD, Arbi Agalliu: Qeveria ka ulur financimin për sektorë jetik të ekonomisë dhe ka rritur shpenzimet e luksit

DEKLARATA E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI I GRUPIT TË PD, ARBI AGALLIU Përshëndetje të nderuar qytetarë! Ndodhemi gjatë muajve të cilëve po diskutohet buxheti apo projektbuxheti I vitit 2024. Një projektbuxhet të cilin qeveria deri më tani nuk ka vendosur prioritetet ...

Me Shume
27 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu reagon për projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2024

Reagimi i plotë i deputetit të Partisë Demokratike, Arbi Agalliu: Qeveria njofton miratimin e projektbuxhetit për vitin 2024. Kur dëgjon se do të vendoset një nivel i ri lidhur me planifikimin e shpenzimeve publike që tejkalon 7 miliard euro më ...

Me Shume
27 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu takohet me zëdhënësi e CDU: Një nga shqetësimet e Gunther Krichbaum ishte se deputetët nuk duhet të përdorin imunitetit për interesa personal

Kënaqësi të prisnim sot z.Gunther Krichbaum, deputet dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian. Së bashku edhe me kolegë të Komisionit për Çështjet Europiane diskutuam për çështje të cilat ndihmojnë integrimin e Shqipërisë në BE. Një nga shqetësimet ...

Me Shume
21 Oct
0

VIDEO/ Deputeti i PD, Arbi Agalliu denoncon djegien e mbetjeve në Vlorë: Asnjë zjarrfikëse në vendngjarje. Tymi kancerogjen po helmon banorët

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denoncuar ditën e sotme se mbetjeve në qytetin e Vlorës u është vënë zjarri, ndërsa asnjë zjarrfikëse nuk ndodhet në vendngjarje. Agalliu shprehet se tymi kancerogjen ka pushtuar jo vetëm banorët e zonës ...

Me Shume
20 Oct
0

Arbi Agalliu: Ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, thotë se ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha. Sipas tij, përtej gjithë propagandës apo gjysma të vërtetave mbi ecurinë ekonomike të Shqipërisë ku në thelb qeveria vijon ...

Me Shume
19 Oct
0

Agalliu: Nga kjo sjellje e Berishës dhe deputetëve të tij përfiton vetëm Edi Rama dhe qeveria e korruptuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka kritikuar sjelljen e Sali Berishës dhe deputetëve të tij ditën e sotme në Parlament. Agalliu shprehet se dhuna dhe bojkoti nuk mund të jenë alternativë për shqiptarët në vitin 2023. Sipas tij, bojkoti ...

Me Shume
17 Oct
0

Deputeti i PD, Arbi Agalliu, takim me ambasadorin e Britanisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe zotin, Alastair King-Smith, me rastin e vizitës së Lordit Stuart Peach. Në një postim në Facebook, Agalliu shprehet se tematika e diskutimit ishte mbi ...

Me Shume
05 Sep
0

Ndryshimi i qëndrimit të disa deputetëve të PD, Agalliu: Dikur u akuzuan me njëri tjetrin si vrasës, sot ulen përball njëri tjetrit dhe bënë sikur nuk ka ndodhur asgjë

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka komentuar ndryshimin e qëndrimit të disa deputetëve të PD në lidhje me Sali Berishën. Me anë të një postimi në Facebook, Agalliu shkruan se deri dje ishin të vendosur për të mbështetur qendrimet ...

Me Shume
10 Aug
0

Zgjatja e koncesionit të markimit të karburanteve, Agalliu: Shtyrja e tij edhe për një vit do të rëndojë xhepat qytetarëve

Deputeti i Patisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka reaguar pas vendimit të qeverisë për zgjatjen e afatit të koncesionit të marketimit të karburanteve. Agalliu shprehet se shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve ka qenë kundër kësaj shtyrje, madje shoqatat kanë kërkuar shpjegime ...

Me Shume
12