Tags: "Arben Ahmetaj"

21 Jul
0

Bardhi: Çfarë kanë të pëbashkët sot Arben Ahmetaj dhe Edi Rama? Të dy janë të arratisur!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, në një postim në ‘facebook’ shkruan se Edi Rama dhe Arben Ahmetaj të përbashkët kanë arratisjen. Sipas Bardhit, njëri nuk jep llogari para drejtësisë, tjetri nga llogaridhënia para qytetarëve! “Çfarë kanë ...

Me Shume
15 Jul
0

Basha: Vetting-u i politikanëve dhe mbështetja pa kushte e SPAK për luftën ndaj korrupsionit

Kandidati pë kryetar të PD-së, Lulzim Basha është shprehur se dosja e ish-ministrit Arben Ahmetaj dhe zyrtarëve të tjerë të PS-së, është dëshmi se kryeministri Edi Rama e ka ndërtuar të gjithë pushtetin e tij mbi krimin dhe korrupsionin. Përmes ...

Me Shume
15 Jul
0

“Afera u kushton shqiptarëve 430 milionë euro”, Tabaku: Një ish-zv.kryeministër është para bankës së të akuzuarve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, është shprehur se për herë të parë në historinë 30-vjeçare të pluralizmit një ish-zëvendës kryeministër është në bankën e të akuzuarit për një aferë korruptive. Tabaku ka thënë se afera e inceneratorëve (për të ...

Me Shume
14 Jul
0

Gazment Bardhi: Koka e aferës së inceneratorëve është Edi Rama. Të dorëzojë Arben Ahmetajn përpara drejtësisë

Fjala e plotë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi në seancën e sotme plenare   Përpara se të fillojmë me vijimin e raportit, juve keni deklaruar që është njoftuar zoti Ahmetaj të jetë prezent. A ka informacion ...

Me Shume
14 Jul
0

Prononcimi i Jorida Tabakut pas seancës për heqjen e imunitetit të Arben Ahmetaj

Nga sot, iku dhe mburoja e fundit politike për Arben Ahmetaj. Prej sot, ne duhet të fokusohemi për t’i kërkuar SPAK që të vazhdojë hetimet për këtë aferë të inceneratorëve. Sot, është një ditë ku ne duhet të kërkojmë informacion ...

Me Shume
14 Jul
0

Zbardhet raporti i opozitës për heqjen e mandatit të Arben Ahmetajt

RAPORT REKOMANDUES Për miratimin e kërkesës së Prokurorisë “Për dhënie autorizimi për “Arrestimin ose heqjen e lirisë, si dhe për të ushtruar kontroll personal  dhe  të  banesave  të  deputetit  Arben Ahmetaj” ” Drejtuar Seancës Plenare të Kuvendit të Shqipërisë Hartuar ...

Me Shume
13 Jul
0

Bardhi drejtueses së ILDKPI: Pse ky institucion nuk heton pasurinë e Olta Xhaçkës, Arben Ahmetajt dhe deputetëve të korruptuar?

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka replikuar me kryetaren e Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave. Bardhi i ka pyetur inspektoren e përgjithshme të ILDKPI, Evgjeni Bashari, se pse ...

Me Shume
13 Jul
0

Basha nga Shkodra: Dosja Ahmetaj tregon se gjithe qeveria është zhytur në korrupsion. Pastrimi i politikës më imediat se kurrë

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha në ‘Facebook’ shkruan se vendi e ka alarmante pastrimin e politikës nga ata qe e kanë shpërdoruar besimin e qytetarëve dhe i kanë shërbyer interesave korruptive. Basha thekson se drejtësia duhet të shkojë ...

Me Shume
13 Jul
0

Tërhiqet mazhoranca, pranohet kerkesa e opozites: Seanca për Ahmetajn do të mbahet nesër

Pas insistimit të opozitës, mazhoranca pranon kerkesën e opozites që seanca per Arben Ahmetaj të mbahet nesër në orën 10:00. Kuvendi do të mblidhet në një seancë të posaçme në lidhje me kërkesën e SPAK për arrestimin e deputetit socialist, ...

Me Shume
13 Jul
0

Deputetja Pampuri risjell në vëmendje denoncimin e para një viti: Ahmetaj dhe Gjiknuri udhëtime jashtë shtetit me Mërtirin dhe Zoton

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, me anë të një postimi në facebook ka risjellë në vëmendje deklaratën e para një viti ku denonconte ish-ministrat Arben Ahmetaj dhe Damian Gjiknuri se kishin udhëtuar jashtë vendit me biznesmenët e inceneratorëve që ...

Me Shume
12