fbpx

Author Archives: admin

12 Aug
0

Vdekja e Arditit, Rama të dorëzojë kreun e tij të PS në Peqin

Edi Rama duhet të lëshoje kreun e tij të partisë në Peqin, të mos i ofrojë mbrojtje por ta dorëzojë para drejtësisë. Edurim Teqja, është shpallur në kërkim pas vdekjes së Arditit 17 vjeç në landfillin e Sharrës, dhe prej ...

Me Shume
12 Aug
0

Kolonja nën sundimin e bandave të drogës së Edi Ramës

Në zonat e Kolonjës po bëhen 3 vite që sundojnë bandat e kanabisit, me mbështetjen e qeverisë. Territore të tëra janë mbjellur me drogë dhe ruhen nga njerez të armatosur. Krerët e policisë si kudo tjetër, me urdhër të Edi ...

Me Shume
11 Aug
0

Pas reagimit të fortë të PD mbërrin ilaçi për fëmijët e sëmurë me leuçemi

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, Albana Vokshi dhe deputetja Albina Deda shkuan sot pranë spitalit të pediatrisë në QSTU për të parë nga afër situatën e vështirë ku prej 3 muajsh mungon  illaçi për fëmijët e sëmurë me leuçemi. ...

Me Shume
11 Aug
0

Korrupsioni me mbeturinat e Sharrës, arsyeja e heshtjes së Veliajt për vdekjen e 17 vjecarit

Këshilltari i Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Akil Kraja, ka denoncuar sot heshtjen e Erion Veliajt pas vdekjes së 17 vjecarit në landfillin e Sharrës, një territor jo vetëm nën përgjegjësinë ligjore të kryetarit të Bashkisë, por dhe një ...

Me Shume
11 Aug
0

Drogë dhe krim, njerëzit e Ramës menaxhojnë cdo plantacion me kanabis në Shqipëri

Megjithë faktet tronditëse për përfshirjen e drejtuesve të tij në Policinë e Shtetit, në mbjelljen, rritjen, ruajtjen dhe trafikimin e drogës në gjithë vendin, Edi Rama hesht. Hesht sepse i madh e i vogël e dinë se ai gjendet në ...

Me Shume
10 Aug
0

Reagim i Partisë Demokratike

Edi Rama jo vetëm kërcënon gjyqtarët në mënyrë kriminale kur marrin vendime që nuk i pëlqejnë atij, por i del edhe në mbrojtje këtyre kërcënimeve. Deklarata e tij e pasdites konfirmon veprën penale të kërcënimit të gjyqtarëve për të shtyrë ...

Me Shume
10 Aug
0

Drogë dhe krim, ja njerëzit e Ramës që menaxhojnë kanabisin në cdo zone

Ndërkohë që nuk mban asnjë përgjegjësi për faktet tronditëse që kemi denoncuar, si arratisja e shtetasit turk në sytë e policisë në Rinas dhe prania e zëvendësdrejtorit të Përgjithsëm të Policisë në pushimet e Klement Balilit, i cili kalon i ...

Me Shume
10 Aug
0

Edi Rama, kërcënime të reja kriminale ndaj gjykatësve me ushtarin e tij Alket Hyseni

Alket Hyseni, Kryetari i Komisionit të Garancive Statutore ne PS i cili pasi permbushi me sukses detyren e ngarkuar nga Edi Rama per te mos lejuar zgjedhje ne PS, u gradua prej tij si Drejtor i Parandalimit të Pastrimit të ...

Me Shume
09 Aug
0

Klement Balili pushime me bekimin dhe nën ruajtjen e Ramës

Dëshmi nga vendngjarja konfirmojnë se sot në mesditë, në kompleksin Sejko në Sarandë është shfaqur Klement Balili, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Bashkangjitur janë fotot ku Klement Balili shfaqet mbi një skaf, duke shijuar ditët e nxehta ...

Me Shume
09 Aug
0

Edi Rama heq dorë nga detyra, lë prej tre muajsh pa ilace fëmijët me leucemi

Prej të paktën 3 muajsh fëmijët e sëmurë me leucemi nuk marrin trajtim mjekësor, sepse mungon ilaci i tyre. Ky medikament, nuk ofrohet në spital, dhe është i papërballueshëm nga familjarët për ta marrë në farmaci, pasi një flaskon kushton ...

Me Shume