Tags: "vota"

31 Jan
0

Basha i përgjigjet emigrantit: Aktualisht PD ka dorëzuar në parlament propozimin se si të mundësohet votat për diasporën. Shqipëria një zonë zgjedhore, votimi elektronik e mundësojnë këtë 

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke iu përgjigjur pyetjes se një emigranti, ripërsëriti edhe njëherë propozimin e PD për votën e emigrantëve.   Zbardhja e videos:   Përshëndetje dhe respektet e mia. Aktualisht Partia Demokratike ka dorëzuar në ...

Me Shume
13 Nov
0

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ...

Me Shume
22 Oct
0

Basha për votën e diasporës: Përkushtimi ynë është që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare emigrantët të kenë mundësi të votojnë aty ku jetojnë

Pjesë nga fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Dibër: Por ne të gjithë e dimë realitetin, të gjithë i njohim kufizimet e sistemit politik për t’u marrë me një nga problemet më të mprehta të tranzicionit që është ...

Me Shume
08 Aug
0

Kulla pas TOB, Açka: Është banka e pushtetit të PS-së me të cilat blejnë votat, opozitarë dhe mediat

Për kullën pas TOB, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka. Në një postim në facebook, Açka shprehet se Tirana është sot një qytet i pajetueshëm, si nga cilēsia e ajrit dhe mjediseve, nga trafiku e kushte minimale ...

Me Shume