Tags: "Vlore"

18 Maj
0

Basha me të rinjtë e degës së PD, Vlorë: Energjia e tyre është besim se një e ardhme më e mirë po vjen për Shqipërinë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ditën e sotme e ka kaluar me të rinjtë e degës së PD, Vlorë. Në një postim në Facebook, Basha ka publikuar disa foto ku shihet duke luajtur volejboll. Ai shprehet se energjia dhe entuziazmi ...

Read More
02 Maj
0

Këshilltari i PD në bashkinë Vlorë, Myzafer Elezi: Rruga “Dervish Hekali” në Vlorë në gjendje të rrënuar. Kam depozituar një propozimin me shkrim, për rikonstruksionin e saj

Anëtari i Kryesisë dhe këshilltari i PD në bashkinë Vlorë, Myzafer Elezi, në një postim në facebook, ka përcjell shqetësimin e banorëve për rrugën “Dervish Hekali” në qytetin e Vlorës e cila është në gjendje të rrënuar. Elezi shprehet se ...

Read More
17 Shk
0

Sekretarja për gruan në PD, Taulanda Jupi, takim me zonjat demokrate të Vlorës

  Postimi i sekretares për gruan në PD, Taulanda Jupi:   Nga Vlora   Zonjat demokrate të Vlorës kanë vullnetin dhe vetëdijen se ashtu si çdo strukturë tjetër e Partisë duhet të rindërtojë marrëdhënien me qytetarët në një dialog të ...

Read More
10 Shk
0

Kryedemokrati Basha poston fotot nga Kuvendi i Vlorës: Në errësirën që ka kapluar Shqipërinë, Partia Demokratike ngelet e vetmja shpresë drite

  Postimi i plotë i kryetarit PD, Lulzim Basha:   I mbushur me emocione nga takimi i përzemërt dhe entuziast me demokratët e Vlorës, falë përkushtimit të të cilëve sot nisim një rrugëtim të ri! Përmirësojmë vetveten sot, për të ...

Read More
10 Shk
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Vlorë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS TË PD, VLORË -Vlora dhe vlonjatët kanë ditur t’i vlerësojnë gjithmonë në hitori, njerëzit të cilët kanë sakrifikuar nga vetja për diçka më të madhe ...

Read More
26 Nën
0

Basha, vizitë në familjen Radhima: Pavarësisht vuajtjeve dhe torturave, kjo familje kurrë nuk iu dorëzua regjimit

  Ne vijim të turit të takimeve derë me derë, kryetari i PD, Lulzim Basha, ndodhet sot në Vlorë. Takimet në këtë qytet Basha i vijoi në familjen Radhima, familje kontributore në Pavarsinë e Shqipërisë! “Sot përkulemi me respekt dhe ...

Read More
26 Nën
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedim me gra të Vlorës: Kujdesi dhe mbështetja për gratë duhet të jetë priotitet për çdo qeveri

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot paradite një bashkëbisedim me gra të qytetit të Vlorës. Basha, dëgjoi problemet e tyre, për çmimet e papërballueshme, për taksat që godasin dhe varfërojnë shtresen e mesme, për familjet që mpaken ...

Read More
01 Nën
0

Denoncimi i deputetit të PD, Arbi Agalliu: Mbetjet në Vlorë digjen në mes të qytetit dhe askush nuk mban përgjegjësi!

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denencuar sërish djegien e mbetjeve nga Bashkia e Vlorës. Në një postim në Facebook, Agalliu ka shpërndarë disa foto nga tymi që ka mbuluar qytetin. Ai gjithashtu shorehet se se kjo nuk është ...

Read More
21 Tet
0

VIDEO/ Deputeti i PD, Arbi Agalliu denoncon djegien e mbetjeve në Vlorë: Asnjë zjarrfikëse në vendngjarje. Tymi kancerogjen po helmon banorët

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka denoncuar ditën e sotme se mbetjeve në qytetin e Vlorës u është vënë zjarri, ndërsa asnjë zjarrfikëse nuk ndodhet në vendngjarje. Agalliu shprehet se tymi kancerogjen ka pushtuar jo vetëm banorët e zonës ...

Read More
27 Sht
0

Denoncimi i PD: Qeveria abuzon me TEC-et në Vlorë. Energjia më e lirë në treg, sesa ta sigurosh përmes TEC-ve

Partia Demokratike ka akuzuon qeverinë se është duke abuzuar me dy anijet TEC të ankoruara prej një viti tanimë në Vlorë. Sipas PD, sot është më lirë të blesh energji në treg, sesa ta sigurosh atë përmes TEC-ve. Përmes një ...

Read More
12