Tags: "Vendimi"

28 Dec
0

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Indrit Sefa: Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, detyron Apelin të zgjidhë në themel çështjen dhe t’i japë përgjigje kërkesave të PD

  DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, INDRIT SEFA     Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, që detyron Gjykatën e Apelit të zgjidhë në themel çështjen dhe ti japë përgjigjë kërkesave të Partisë Demokratike, është i ...

Me Shume
13 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Vendimi i Gjykatës së Tiranës provon se Lulzim Basha është kryetar i PD dhe se gjyqtari refuzoi të vlerësonte fabulën e Këshillit Kombëtar online nëse është ndërtuar mbi akte të falsifikuara

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Tiranës, për shqyrtimin e kërkesës së PD për regjistrimin e statutit të miratuar nga Kuvendi Kombëtar i datës 2 Shtator. Karabina shprehet se vendimi i sotëm i ...

Me Shume
17 Oct
0

Franca riktheu vizat me Kosovën/ Reagon kreu i PD, Lulzim Basha: Penalizimi i qytetarëve të Kosovës nuk është rruga e duhur për të sjellë palët në dialog e as për t’i dhënë zgjidhje mosmarrëveshjeve me Serbinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për vendimin e Francës për të rikthyer vizat për qytetarët e Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shprehet se penalizimi i qytetarëve të Kosovës nuk është rruga e duhur ...

Me Shume
21 Aug
0

“Vendimi i Celibashit është kundër PD”, Karabina: Komisioneri është në shërbim të oligarkisë politike

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Komisioneri Celibashi, edhe njëherë si në zgjedhjet lokale të 14 majit, ka marrë një vendim politik kundër Partisë Demokratike dhe në shërbim të oligarkisë politike, duke emëruar Partinë e Lirisë si ...

Me Shume
26 Jul
0

Vendimi i Komisionit të Etikës, reagon Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi

Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Etikës në Partinë Demokratike, i cili shfuqizoi thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm, për të mbledhur Këshillin Kombëtar. Me anë të një postimi në Facebook, Bardhi shkruan se pavarësisht vendimit të PD, ...

Me Shume
24 Jul
0

Pampuri: Nuk kam firmosur dy herë në vendimin e Kryesisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka bërë një sqarim publik lidhur me foton që qarkulloi në rrjet dhe pretendohej se kishte firmosur dy herë në vendimin e kryesisë për t’i kaluar vulën e partisë Indrit Sefës. Pampuri shkruan se ...

Me Shume
20 Jun
0

VENDIMI I KËSHILLIT KOMBËTAR I PARTISË DEMOKRATIKE, PËR EMËRIMIN E ANËTARËVE PËR VENDET VAKANTE NË KOMISIONIN E APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS

Në mbështetje të 45, dhe 54, pika 1 të Statutit të PDSH-së, për të garantuar funksionimin e strukturave të parashikuara në Statutin e Partisë Demokratike, Komisionit të Apelimit, Integritetit dhe Etikës, si i vetmi organ statutor që ka tagrin e ...

Me Shume