Tags: "takime"

04 Feb
0

Basha takime me qytetarë në Roskovec

  Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Kënaqësi të takohesha dhe bisedoja me qytetarë dhe tregtarë të Roskovecit. Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve, që përballen çdo ditë me një realitet të hidhur ...

Me Shume
06 Dec
0

Basha takon në SHBA, Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining: Korrupsioni dhe emigrimi i të rinjëve probleme të vendit. Mbështesim SPAK në luftën antikorrupsion

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua sot me Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining dhe me senatorin Dan Sullivan. Lufta kundër korrupsionit, pastrimi i politikës nga politikanët e korruptuar dhe të inkriminuar, zgjedhjet e lira e të ...

Me Shume
05 Dec
0

Basha vijon takimet në Washingon, diskutime me senatorë e kongresmenë në forumin e IDU-së: Fund pandëshkueshmërisë dhe korrupsionit në nivelet e larta

  Kryetari i PD Lulzim Basha po merr pjesë në forumin e IDU në Ëashington – Aleanca botërore e partive të qendrës së djathtë. Zoti Basha pati takime dhe biseda me personalitete të ndryshme, mes të cilëve Senatori Kevin Cramer ...

Me Shume
15 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijon takimet në Parlamentin Europian. Diskutime për integrimin në BE dhe Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet në Parlamentin Europian, ku ka biseduar me eurodeputetë dhe drejtues të Parlamentit Europian. Zoti Bash aka diskutuar për domosdoshmërinë e procesit të integrimit të vendeve të rajonit në BE, ndërsa një ...

Me Shume
14 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, takime në Bruksel me partnerë e miq të PD. I prezanton Komisionerit Várhelyi nismën për vettingun në politikë dhe reformën zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë I pranishëm në takimin e Komitetit Ekzekutiv IDC-CDI (Organizata e Partive të Qendrës dhe Qendrës së Djathtë) në Bruksel. Zoti Basha ka zhvilluar bisedë me Komisionerin për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, ...

Me Shume
10 Nov
0

Hapja e garës në sistemin politik”/ Basha: Propozimeve tona për Reformën Zgjedhore, vendosin interesat e njerëzve në qendër të politikës

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  vazhdoi takimet në degën 1 në Tiranë, ku bisedoi me banorët e zonës së Tregut elektrik. Sipas kryetarit të PD, rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse, papunësia e lartë dhe emigrimi ...

Me Shume
07 Nov
0

Basha: Babëzia e qeverisë nuk kurseu as fondet e BE. Për PD, bujqësia prioritet, mbështetje financiare fermerëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi sot me Luan Pirolin dhe  vizitoi plantacionin e tij me ullinj, qershi, mollë etj. “Shqipëria, – tha zoti Basha, – ka njerëz punëtorë dhe një potencial të jashtëzakonshëm që ne duhet ta shndërrojmë atë ...

Me Shume
07 Nov
0

Basha në Milot: PD mbështet SPAK për të çuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet publike të shqiptarëve

Kryetari i PD Basha zhvilloi sot një takim me banorë të Milotit. Ne këtë takim Basha tha se “Shqipëria ka mundësinë për një ndryshim të vërtetë dhe kjo bëhet duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe duke vënë në jetë vetingun ...

Me Shume
30 Oct
0

Basha me qytetarët: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet e larta, fillimi i ndryshimit të vërtetë për Shqipërinë

Pas një dite të gjetë takimesh në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me qindra qytetarë të Njësisë Administrative 9 në Tiranë. Kreu demokrat bisedoi dhe ndau me banorët e kësaj njësie, vizionin që Partia Demokratike, për ...

Me Shume
30 Oct
0

Takimet me qytetarë dhe biznese në Fushë Krujë, Basha: Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre

Në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të cilët renditen problemet dhe nevojat që kanë. “Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre, për një qeveri që ua ...

Me Shume
123