Tags: "shqiptaret"

31 Jan
0

Basha: PD e shoh në pushtet, në drejtim të fateve të vendit, duke bërë realitet angazhimet që marrim sot para shqiptarëve për ndryshim

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori një pyetje shumë interesante në instagram gjatë komunikimit të sotëm: Si e sheh PD, pas dy vitesh. Ja dhe përgjigja e kreut demokrat:   “Partinë Demokratike e shoh në pushtet, në drejtim ...

Me Shume
31 Dec
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri

  Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, uron shqiptarët për Vitin e Ri me foton familjare. Urimi i plotë i kreut të PD:   Ju urojmë nga zemra të gjithë familjeve shqiptare një Vit të Ri plot shëndet, ...

Me Shume
28 Nov
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron shqiptarët për ditën e pavararësisë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar shqiptarët për ditën e pavarësisë së Shqipërisë.   Urimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Shqipëri! Uroj nga zemra të gjithë shqiptarët për festën e flamurit ...

Me Shume
23 Nov
0

Pagesa prej 150 mln euro për Bechettin, reagon deputetja e PD: Dikur kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë lekë për palaçolliqet që ai bënte

  Deputetja e Partisë Demokratike, Eralda Tase Bano, ka reaguar për pagesën që do të bëjë shteti shqiptar ndaj biznesmenit Italian Francesko Bechetti. Tase shprehet se njëherë e një kohë kryeministri zotohej se shqiptarët nuk do të paguan kurrë asnjë ...

Me Shume
15 Nov
0

PD, Andia Ulliri: Projekt-buxheti nuk jep asgjë domethënëse për të rinjtë shqiptarë. Qeveria nuk bën asnjë përpjekje për të ngjallur shpresën për të rinjtë që të qëndrojnë në vendin e tyre

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ANDIA ULLIRI   Përshëndetje të nderuar qytetarë!   Jemi në javët e diskutimit të projektbuxhetit për vitin 2024. Në kushte normale, ky projektbuxhet do të diskutohej në seanca ...

Me Shume
09 Nov
0

PD mbështet SPAK, Basha: Kush ka abuzuar me fondet dhe pasuritë e shqiptarëve të shkojë para drejtësisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me gra në Belsh, e ka konsideruar luftën kundër korrupsionit prioritet të PD. Sipas Bashës, korrupsioni është ndër shkaktarët kryesorë të situatës ekonomike dhe largimit masiv të të rinjeve. “Kush ka abuzuar ...

Me Shume
07 Nov
0

Basha në Milot: PD mbështet SPAK për të çuar para drejtësisë të gjithë ata që kanë abuzuar me fondet publike të shqiptarëve

Kryetari i PD Basha zhvilloi sot një takim me banorë të Milotit. Ne këtë takim Basha tha se “Shqipëria ka mundësinë për një ndryshim të vërtetë dhe kjo bëhet duke i dhënë fund pandëshkueshmërisë dhe duke vënë në jetë vetingun ...

Me Shume
07 Nov
0

PD, Merita Bakiu: Buxheti i qeverisë për vitin 2024, nuk është aspak një projekt buxhet për shqiptarët por një thes ku kjo qeveri e korruptuar fut duart dhe përdor për të vjedhur

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË,  MERITA BAKIU   Qeveria po kalon këto ditë, midis rrëmujës dhe mjegullnajës, projektbuxhetin për vitin 2024. Në fakt ky nuk është aspak një projekt buxhet për shqiptarët por një thes ku ...

Me Shume
14 Jul
0

Basha: SPAK nuk duhet të ndalet, të çojë para drejtësisë këdo që ka abuzuar me besimin e shqiptarëve

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke marrë shkas nga çështja ‘Ahmetaj’ i ka bërë thirrje SPAK që të shkojë para me hetimet. Me anë të mjë postimi në ‘Facebook’, Basha tha se SPAK duhet të çojë para ...

Me Shume