Tags: "SHBA"

17 Pri
0

Basha për Ora News: Mbështetje të plotë për SPAK në luftën ndaj korrupsionit

  Në një intervistë për televizionin Ora News, kreu i PD, Lulzim Basha, ka shprehur mbështetje për deklaratat e Ambasadës së SHBA në mbështetje të SPAK. Zoti Basha gjithashtu tha se Partia Demokratike dhe unë kemi ngritur prej kohësh shqetësimin ...

Read More
06 Mar
0

“PD u nda për shkak të dy qëndrimeve mbi marrëdhënien dhe kërkesave të SHBA”. Nënkryetari demokrat, Çollaku: Bashkimi ndodh nëse bie shkaku për të cilën u ndamë, marrëdhënia me SHBA

  Postimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Ndarja në PD nuk ndodhi për asnjë marrëdhënie personale. Ndarja në PD ndodhi për shkak të dy qëndrimeve mbi marrëdhënien dhe kërkesave të SHBA. Një palë konsideroi marrëdhënien me SHBA strategjike dhe ...

Read More
15 Shk
0

Basha flet për vizitën e Blinken: Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike

  DEKLARATA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME GAZETARËT PARA PARLAMENTIT   Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA janë strategjike. Kjo nuk është një fjalë që thuhet lehtë dhe merret leht. Çdo të thotë që marrëdhëniet janë strategjike? Ta përkthejmë ...

Read More
16 Jan
0

Reagimi i PD për aludimet e disa mediave lidhur me qëndrimin e kryetarit Lulzim Basha

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Partia Demokratike hedh poshtë aludimet dhe dizinformimin lidhur me qëndrimin e Kryetarit të Partisë Demokratike  z. Lulzim Basha të bëra nga Balkanweb, News 24 dhe gazeta “Panorama”. Lulzim Basha një ...

Read More
09 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe, tregojnë mjerimin e tyre

  REAGIM I NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, ROLAND BEJKO   Manovra e disa individëve për t’i shërbyer Sali Berishës në betejën e tij kundër drejtësisë, SHBA dhe Britanisë së Madhe tregojnë mjerimin e tyre. Dy njerezit më të interesuar sot ...

Read More
08 Dhj
0

VIDEOMESAZHI/ Basha uron ditën e rinisi nga Senati Amerikan

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, nga SHBA, ku ndodhet në vizitë zyrtare ka uruar ditën e rinisë përmes një videomesazhi nga Senati Amerikan. Zbardhja e videos: Të dashur miq, ju përshëndes nga ndërtesa e Senatit të Shteteve të Bashkuara ...

Read More
06 Dhj
0

Basha takon në SHBA, Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining: Korrupsioni dhe emigrimi i të rinjëve probleme të vendit. Mbështesim SPAK në luftën antikorrupsion

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua sot me Presidentin e Institutit Republikan Ndërkombëtar, Daniel Twining dhe me senatorin Dan Sullivan. Lufta kundër korrupsionit, pastrimi i politikës nga politikanët e korruptuar dhe të inkriminuar, zgjedhjet e lira e të ...

Read More
05 Dhj
0

“Të bekuar me miqësinë e SHBA-ve”/ Basha takim me ish-zëvendës Presidentin Mike Pence

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në forumin e Unionit Ndërkombëtar Demokrat është takuar me ish- zëvendës Presidentin e SHBA-së Mike Pence. Zoti Basha i shprehu mirënjohje për mbështetjen e jashtëzakonshme që SHBA i ka dhënë dhe i jep ...

Read More
05 Dhj
0

Basha nga SHBA me drejtorin e NDI për Europën: Të papranusheme sulmet ndaj SPAK dhe tentativat për politizimi i drejtëisë për të përvetësuar punën e saj

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të “Institutit Demokratik Amerikan” (NDI), Robert Benjamin, dhe ekipin e tij në Washington.   Në këtë takim zoti Basha ishte i shoqëruar ...

Read More
22 Nën
0

PD, Alfrida Marku Dedgjonaj: Thirrja e ambasadave për funksionim normal të Parlamentit dhe kontroll të ekzekutivit, notë qortimi për shfaqjen e dakordësuar teatrale

  REAGIMI I PLOTË I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ALFRIDA MARKU   Kaq mjaftoi që tu pengohet fjala deputetëve të Partisë Demokratike për të prezantuar qytetarëve shqiptarë amendamentet për ndryshime në projektligjin për buxhetin për vitin 2024, dedikuar ndër të ...

Read More
12