Tags: "PS"

04 Mar
0

Denoncimi i PD: Pushtetarët qendrorë dhe lokalë ushtrojnë presion ndaj punonjësve të administratës publike për t’u anëtarësuar në Partinë Socialiste

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI, ROLAND BEJKO   Partia Demokratike e Shqipërisë denoncon presionin e jashtëzakonshëm që është duke u ushtruar ndaj administratës publike lidhur me fushatën e anëtarësimeve në Partinë Socialiste. Ajo që po paraqitet për propagandë si ...

Read More
11 Tet
0

“Rezoluta, një turp i madh”, reagimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Rithemelimi dhe PS kanë rënë dakord që të heshtin për Kosovën!

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka quajtur një turp të madh Rezolutën vetëm me tre pika për Kosovën, e cila është dakordësuar nga Rithemelimi dhe Partia Socialiste. Në një reagim në rrejetet sociale, Çollaku shprehet se ...

Read More
04 Sht
0

Basha reagon për asamblenë Kombëtare të PS: Qeveria Rama e damkosur nga SPAK, nuk i shpëton dot drejtësisë me tubime partiake

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste. Në një postim në Facebook, Basha është shprehur se qeveria e kryeministrit Edi Rama, e damkosur nga SPAK, nuk i shpëton dot drejtësisë me ...

Read More
08 Gus
0

Kulla pas TOB, Açka: Është banka e pushtetit të PS-së me të cilat blejnë votat, opozitarë dhe mediat

Për kullën pas TOB, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka. Në një postim në facebook, Açka shprehet se Tirana është sot një qytet i pajetueshëm, si nga cilēsia e ajrit dhe mjediseve, nga trafiku e kushte minimale ...

Read More
19 Kor
0

Flutura Açka: Dy deputetë të PS shkelin rregulloren për të kaluar projektligjin famëkeq

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka akuzon dy deputëtet e PS, Petro Koçi dhe Ismet Beqiraj se po bëjnë një puç parlamentar për të zgjatur mandatin e kreut të Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi. Në një postim në facebook, Açka ...

Read More
13 Kor
0

Tabaku: Jepni dorëheqjen pasi gjysma e grupit parlamentar të PS pjesë e dosjes së SPAK!

Deputetja e Partisë Deokratike, Jorida Tabaku është shprehur se deputetët dhe ministrat socialistë duhet të kishin dhënë dorëheqjen pas bërjes publike të aferës së inceneratorëve. Tabaku u shpreh se është turp që në Parlament nuk diskutohet për inceneratorët. Replika e ...

Read More
13 Kor
0

“Urime PS Përmet!”, Tabaku në Parlament zbulon se si Ahmetaj i siguronte tendera Mërtirit

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku nga foltorja e Kuvendit ka nxjerrë disa të dhëna të tjera nga dosja e SPAK për Arben Ahmetaj. Sipas Tabakut, Ahmetaj është kapur në përgjim duke komunikuar me mesazhe tekefonike me biznesmenin e shpallur ...

Read More
19 Qer
0

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.   Në dosje nuk ka asgjë, asnjë fakt, asnjë dokument të fallsifikuar, asnjë transaksion për pastrim parash, nuk ...

Read More
23 Maj
0

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i mohon opozitës të drejtën kushtetuese dhe  ligjore për t’u përfaqësuar me anëtarët e saj në KZAZ.

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, tha se çdo anëtar i KQZ që votoi për të përjashtuar opozitën, në shkelje flagrante të ligjit dhe të vendimit të mëparshëm të vetë KQZ, do të ndiqet penalisht për shpërdorim detyre. ...

Read More
26 Mar
0

Edi Rama u ka dhënë 34 milionë euro kompanive të lidhura me Safet Gjicin dhe Pjerin Ndreun

Edi Rama ka dhënë 101 milionë euro për shërbimet e sigurisë, 34 milionë prej të cilave i kanë marrë kompanitë e lidhura me Safet Gjicin dhe Pjerin Ndreun, kandidatët për kryetarë bashkie të Edi Ramës.   Zgjidhja për sigurinë nuk ...

Read More
12