Tags: "prezantimi"

01 Qer
0

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROGRAMIT SHQIPËRIA MERITON MË SHUMË

Basha: Shqipëria meriton shumë më tepër.   Basha shpalos planin gjithëpërfshirës për rigjallërimin e Shqipërisë.   Lulzim Basha premton reforma gjithëpërfshirëse për të adresuar problemet ekonomike, korrupsionin dhe emigracionin e të rinjve   Basha bën thirrje për një ndryshim total ...

Read More
01 Qer
0

Shqipëria meriton më shumë/ Basha me 100 ekspertë në zemër të simbolit kombëtar. Ja simbolika kuqezi e demokratëve…

Sot Basha dhe Partia Demokratike fillojnë shpalosjen e programin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare me sloganin “Shqipëria meriton më shumë” Detajet e para nga aktiviteti lidhen me simblikën e zgjedhur për përcjelljen te qytetarët e punës të ekipit të 100 ...

Read More
08 Tet
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në prezantimin e propozimeve për Reformën Zgjedhore dhe Ndryshimeve Kushtetuese në Fier

Dita e sotme ka qenë një ditë jashtëzaknisht produktive, në optikën time, kemi nisur me një takim motivues, frymëzues do të thoja me rininë e qytetit të Fierit. Me rininë e cila lëkundet mes dilemave dhe shpresave, mes halleve dhe ...

Read More
21 Sht
0

“Votimi dhe numërimi elektronik jep siguri”, Alibeaj në prezantimin e Reformës Zgjedhore: Nuk lejon që partitë politike të shndërrohen në organizma që prodhojnë një ushtri komisionerësh

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në fjalën e tij gjatë prezantimit të Platformës Zgjedhore, është shprehur se votimi dhe numërimi elektronik duhet të shtrihen në të gjithë Shqipërinë, pasi sipas tij, është një mjet që jep siguri. ...

Read More