Tags: "ngushellime"

21 Maj
0

Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të kryetarit të Shoqatës të të Përndjekurve Politik, Tanush Mulleti

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Tanush Mulletit, pinjoll i denjë i një prej familjeve më fisnike të Tiranës dhe përfaqësues i një brezi të përndjekurish politikë që treguan dinjitet, largpamësi dhe kurajo. ...

Read More
16 Tet
0

Ndarja nga jeta e Martti Ahtisaarit, Basha: Mik i çmuar i kombit tonë, pasi udhëhoqi me rrugëtimin e pandalshëm drejt 17 Shkurtit 2008, duke realizuar ëndrrën shekullore për liri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Finlandës, Martti Ahtisaari, i cili ishte një prej arkitektëve të pavarësisë së Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Basha shkruan se Ahtisaari ...

Read More
28 Gus
0

“U përball me dhunën e egër të diktaturës”, Basha shpreh ngushëllime për shkrimtarin Ahmet Bushati: Shkodra dhe mbarë vendi humbën një fisnik dhe intelektual të rrallë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shorehur ngushëllime për shkrimtarin dhe përkthyesin Ahmet Bushati, i cili u nda nga jeta ditën e djeshme. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shprehet se Ahmet Bushati ishte edhe një hero ...

Read More
27 Gus
0

Basha shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të Baki Shehit: PD humbi një prej kontribuesve të saj të vyer

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish Gjeneralit të Forcave të Armatosura dhe ish deputetit të PD, Baki Shehi. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shkruan se Baki Shehi gjithashtu ...

Read More