Tags: "nenkryetarja"

03 Dhj
0

Dita Ndërkombëtare për Personat me Aftësi Ndryshe/ Reagon nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Më shumë se 160 mijë qytetarë me statusin e veçantë, përballen me neglizhencën e qeverisë për të siguruar një jetesë dinjitoze

  Në ditën ndërkombëtare për Personat me Aftësi Ndryshe, ka reaguar edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, e cila shprehet se më shumë se 160 mijë qytetarë të cilët trajtohen me statusin e veçantë, përballen sot me një neglizhencë ...

Read More
18 Nën
0

Buxheti i vitit 2024/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Qeveria do të japë më shumë para për Check Up, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro

    Buxheti 2024, qeveria edhe këtë vit do të japë më shumë para për Check Up, plot 8.2 milion euro, duke e çuar faturën për 4 PPP të Shëndetësisë në mbi 50 milion euro për vitin e ardhshëm.   ...

Read More
08 Nën
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Progres raporti i Komisionit Europian për vitin 2023, tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në shëndetësi

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka reaguar në lidhje me raportin e komisionit europian për Shqipërinë. Zonja Pampuri shprehet se ky raport tregon se Shqipëria mbetet në vendnumëro në Shëndetësi dhe se asnjë hap nuk është ndërmarrë nga rekomandimet ...

Read More
28 Tet
0

Sulmet ndaj deputetit gjerman/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Të sulmosh z. Krichbaum me të njëjtin stil të Ramës për halle personale, nuk i shërben as opozitarizimit, as Shqipërisë

  Për sulmet ndaj deputeti të Bundestagut gjerman dhe zëdhënës i CDU-së Gjermane për çështjet Europiane, Gunter Krischbaum, ka reaguar edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri. Me anë të një postimi në facebook, Pampuri shpreh solidaritet me Krichbaum ku ...

Read More