Tags: "Mirela Karabina"

25 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Arsyeja pse Sali Berisha vazhdon me akuzat ordinere është frika e tij nga drejtësia

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur akuzave të radhës të Sali Berishës, ndaj PD. Karabina shprehet se arsyeja pse Sali Berisha vazhdon me akuzat ordinere është frika e tij nga drejtësia.   REAGIM I ZËDHËNËSES SË ...

Me Shume
24 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha është aq mashtrues sa mohoi edhe njohjen me Erzen Breçanin

REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sali Berisha është aq mashtrues dhe gënjeshtar sa mohoi edhe njohjen me Erzen Breçanin, edhe pse ai ka qenë në krah të tij me të gjitha format dhe mënyrat. Kaq mjafton për ...

Me Shume
23 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Halli i Sali Berishës sot është drejtësia, të cilit kërkon t’i fshihet me gënjeshtra

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Sali Berisha vazhdon të vijë vërdallë me të njëjtin avaz, shpif e mashtro me shpresën se dikush do t’ia zgjidhë hallin e tij. Ka dy vite që atë që thotë sot ...

Me Shume
19 Nov
0

Masa e siguris ndaj Ilir Beqajt, PD: Mbështesim SPAK në hetimin e plotë që t’i shkojë deri në fund zbardhjes së aferës së sterilizimit

Dhënia e masës ndaj Ilir Beqajt, mikut të ngushtë të Edi Ramës, është treguesi më i qartë se kjo qeveri është e mbytur në zullume dhe në korrupsion. PD si denoncuese e parë e kësaj aferë, mbështet SPAK në hetimin ...

Me Shume
17 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha sot duhet t’u tregonte shqiptarëve pse në njërën anë bën sikur bllokon Kuvendin, në anën tjeter i çon deputët në komisionet parlamentare online

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Miela Karabina, ka reaguar pas akuzave të radhës të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se hallet dhe makthet e Sali Berishës, nuk i zgjidh dhe as do t’i zgjidh me mashtrime ordinere që riciklon ditë ...

Me Shume
14 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina i përgjigjet akuzave të Sali Berishës: Bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur akuzav të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se Sali Berisha bën mirë të shkojë të përballet me drejtësinë dhe mos të fshihet si struci. Ajo gjithashtu thotë se Sali Berisha ...

Me Shume
13 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Vendimi i Gjykatës së Tiranës provon se Lulzim Basha është kryetar i PD dhe se gjyqtari refuzoi të vlerësonte fabulën e Këshillit Kombëtar online nëse është ndërtuar mbi akte të falsifikuara

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Tiranës, për shqyrtimin e kërkesës së PD për regjistrimin e statutit të miratuar nga Kuvendi Kombëtar i datës 2 Shtator. Karabina shprehet se vendimi i sotëm i ...

Me Shume
10 Nov
0

Aleanca e kullave dhe non grata-ve nuk do e mbajnë peng PD dhe Shqipërinë me paratë e krimit që po financon baltën mediatike dhe politike për t’i ikur drejtësisë

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Tymueset e Sali Berishës për t’ju  fshehur hetimeve të SPAK, nuk habisin më askënd. Fushata e tij e mjerueshme tregon se ai për interesat e tij personale është gati të ...

Me Shume
20 Oct
0

Berisha-Rama sulm të koordinuar ndaj PD, zëdhënësja e PD: Ortakët e kullave tregojnë frikën e tyre nga SPAK

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur sulmeve të Sali Berishës dhe Edi Ramës ndaj PD. Karabina shprehet se aleanca e kullave u bë sërish bashkë për të sulmuar PD-n dhe kryetarin e saj. Duke iu drejtuar Berishës, ...

Me Shume
18 Oct
0

Denoncimi i PD: ARRSH nuk po përdor me efikasitet fondet publike. Sipas KLSH, janë 477 milionë lekë dëm nga keqmenaxhimi dhe proceset gjyqësore  

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, dhe inxhinieri, Azmer Duleviç, kanë denoncuar qeverinë dhe institucionet publike se korrupsioni në tenderat publik është shumë i lart. Karabina shprehet se ARRSH në tenderat e saj me vlerë të lartë, ka problem me ...

Me Shume
12