Tags: "kullat"

02 Dhj
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, i përgjigjet akuzave të Berishës: Vazhdon me mashtrimet ordinere për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA:   Sali Berisha vazhdon me mashtrimet ordinere për hallet e tij dhe për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit, për të cilën nuk ...

Read More
10 Nën
0

Aleanca e kullave dhe non grata-ve nuk do e mbajnë peng PD dhe Shqipërinë me paratë e krimit që po financon baltën mediatike dhe politike për t’i ikur drejtësisë

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Tymueset e Sali Berishës për t’ju  fshehur hetimeve të SPAK, nuk habisin më askënd. Fushata e tij e mjerueshme tregon se ai për interesat e tij personale është gati të ...

Read More
20 Tet
0

Berisha-Rama sulm të koordinuar ndaj PD, zëdhënësja e PD: Ortakët e kullave tregojnë frikën e tyre nga SPAK

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina, i është përgjigjur sulmeve të Sali Berishës dhe Edi Ramës ndaj PD. Karabina shprehet se aleanca e kullave u bë sërish bashkë për të sulmuar PD-n dhe kryetarin e saj. Duke iu drejtuar Berishës, ...

Read More
03 Tet
0

“Aleanca e Kullave dhe non gratave s’do marrin peng PD-n”, Oriola Pampuri: Natën marrin leje ndërtimi nga Rama dhe ditën sulmojnë PD

Deputetja dhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka reaguar për deklaratat e Sali Berishës se Rama kërkon të emërojë përfaqësuesit e opozitës në Kuvend. Pampuri shprehet se natën marrin leje ndërtimi nga Edi Rama për kullën 64 kate, dhe ...

Read More
25 Gus
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Read More
14 Gus
0

Partia Demokratike i kërkon dhe njëherë SPAK që të nisë hetimet mbi kullën pas TOB dhe ndërtimet e tjera në kryeqytetit

Zëdhënësja Partisë Demokratike, Mirela Karabina, në një deklaratë për mediat i ka kërkuar edhe një herë SPAK-ut që të hetojë kullën që do të ndërtohet në qendër të Tiranës pas TOB. Karabina shprehet se të gjjthë raportet ndërkombëtare vitet e ...

Read More
11 Gus
0

Debati mbi kullën pas TOB, Tabaku: Paratë e korrupsionit apo paratë e grupeve kriminale pastrohen në këto lavatriçe

Nga Jorida Tabaku:   Kush paguan?   Debati mbi kullën mbi 50 kate me kosto rreth 100 milion euro në qendër të Tiranës ka ngritur me të drejtë një pyetje kryesore se “kush paguan për të?”   Ndërtimet pa fre ...

Read More
11 Gus
0

Roland Bejko: Përgjigjet e munguara të Edi Ramës për kullën mal të “revolucionit” në mes të Tiranës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar ndaj Kryeministrit Edi Rama lidhur me shumëkatëshin “Mali i Tiranës”, që pritet të ndërtohet në lulishten pas TOB. Në një postim në Facebook, Bejko shkruan se Edi Rama nuk u ...

Read More
09 Gus
0

PD thirrje SPAK: Heto deri në fund aferën e inceneratorëve dhe kullat e Tiranës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Çërraga Karabina thotë se PD shpreh shqetësimin e saj në lidhje me përfshirjen e qeverisë Rama në aferat korruptive, siç është rastit i inceneratorëve, por edhe projekti për ndërtimin e një kulle në qendër të ...

Read More
05 Kor
0

“Të votohet ligji i propozuar nga Jorida Tabaku”, Gazment Bardhi në Komisionin e Ligjeve: Me ndërtimet në Tiranë po pastrohen paratë e krimit të organizuar

Unë gjykoj që nuk duhet të fshihemi pas fjalëve të bukura për të thënë na pëlqen qëllimi I ligjit, pork jo nuk bëhet kështu. Nëse jeni dakord me qëllimin e ligjit të propozuar nga deputetja Tabaku , bëni amendamente se ...

Read More