Tags: "koncesionet"

06 Nën
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Asnjë rritje për pensionet në buxhetin e ri! Më shumë se 1.75 miliardë lekë për vitin e ardhshëm do të shkojnë vetëm për koncesionin e sterilizimit

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA E PD, ORJOLA PAMPURI   Projektbuxheti i vitit 2024 nuk sjell asnjë të re për dhe familjet shqiptare. Qeveria në projeksionin e saj, për vitin e ardhshëm pretendon një rritje ekonomike imagjinare, mes të ardhurave ...

Read More
30 Gus
0

“SPAK të veprojë”, Oriola Pampuri: Rama po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit

Zëdhënësja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Orjola Pampuri akuzoi kryeministrin Edi Rama se po i del në mbrojtje koncesionit të sterilizimit, duke shtuar se kjo është një aferë që është denoncuar prej vitesh nga PD. Pampuri gjithashtu shton se ...

Read More
17 Gus
0

“Disa nuk donin të dëgjonin”, Hasa: Lulzim Basha denonconte që para 7 vitesh koncesionet e qeverisë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Endri Hasa, në një postim në Facebook, ma risjell në kujtesë denoncimet e para 7 viteve të kryetarit të PD Lulzim Basha për koncesionet e qeverisë ku një prej tyre ishte dhe ai i ...

Read More
17 Gus
0

Arrestimet për koncensionet në shëndetësi, reagon kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lëshimit të 8 urdhër arresteve të SPAK për koncesionin e sterilizimit. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama dhe se janë denoncuar ...

Read More